Kofein toho pro průmysl udělal možná víc než parní stroj. Umožnil nám pracovat déle a soustředěněji, rozbil naši závislost na spánku a rozjel nekonečnou hádanku – totiž jaké kafe si mám vlastně dát? Jistě, pravděpodobně máte nějakou verzi kávy, která vám prostě sedne. Ale vždycky vám vzadu v hlavě šťourá červíček, že vám možná něco protéká mezi prsty a některá z variant by byla ještě lepší.

Není nic snazšího, než si zajít do kavárny nebo na firemním kávovaru zmáčknout sousední tlačítko či zvolit jinak barevnou kapsli. Ale doma? Tam jste většinou odkázáni na pětikilový pytel směsi, co jste dostali od někoho k Vánocům. Pokud čelíte s home office karanténou této neradostné situaci, nastal nejvyšší čas na kofeinovou revoluci.

Aby šálek kávy přinesl maximální potěšení, je třeba dodržet několik důležitých detailů – správnou úroveň mletí, optimální teplotu i tlak vody. S plně automatickými kávovary si ale s ničím nemusíte dělat starosti. Například kávovary značky Siemens nabízejí už od základního modelu tři koordinované high-tech systémy, které se vzájemně doplňují při přípravě jedinečné kávy: kvalitní keramický mlýnek, inteligentní systém ohřevu vody iAroma a dokonalou spařovací jednotku. Aby se mohlo aroma plně rozvinout, musí se káva připravovat se správnou teplotou spařování mezi 90 °C a 95 °C. Pokud je teplota příliš nízká, uvolňuje se z kávy jen část aromatických látek. Při příliš vysoké teplotě zase chutná káva spáleně. Jedinečný systém iAroma značky Siemens garantuje vždy správnou teplotu během celého procesu spařování, abyste si pokaždé mohli užít dokonalý chuťový zážitek.

Jste připravení zažít kávu jinak? Soutěžte s námi o model Siemens EQ.500 TP507RX4. Nabízí technologii Home Connect, díky níž rozšíříte menu svého kávovaru o spoustu kávových nápojů z celého světa nebo zaperlíte zajímavými informacemi ze světa kávy. Když k vám domů přijde početnější návštěva, můžete po místnosti poslat tablet, kde si každý navolí, jestli chce raději slabé latté, silnější capuccino nebo třeba nějakou zajímavou specialitu. Kávovar nabízí také vysokotlaké parní čištění po každém použití a vodní filtr BRITA.

Soutěžní otázka: Tlak je ve světě kávovarů stejně důležitý jako koňský výkon ve světě aut. Čím víc, tím líp. Kolika bary myslíte, že vládne Siemens EQ.500?

a) 5 barů

b) 15 barů

c) 25 barů

Správnou odpověď pište do pátku 23.10. na info@muzivcesku.cz

Přesné podmínky a pravidla soutěže naleznete ZDE.

Komentáře