Ve středu večer česká média informovala veřejnost o možné nové dohodě, která byla uzavřena mezi Ruskem a Českou republikou v rozepři týkající se odstranění sochy Ivana Stěpanoviče Koněva na Praze 6. Podle ní by měla ruského maršála v blízké době nahradit zahradní konev.

Nová socha by měla být na původní místo, kde maršál Koněv stál před převezením do depozitáře, umístěna do konce letošního roku. Podrobné informace k celé záležitosti sdělil tiskový mluvčí  pro Prahu 6 novinářům ve čtvrtek dopoledne.

Muž v IKEA vykonal potřebu do několika vystavených toalet. Vyvést ho musela ostraha a celý objekt byl evakuován

„Jsme rádi, že se celou situaci podařilo konečně vyřešit a nikomu nehrozí žádné další nebezpečí. Vlk se nažere a koza zůstane celá,“ komentoval situaci mluvčí Prahy 6. „Všichni jsme v posledních týdnech usilovně dřeli, abychom našli schůdný kompromis, který bude vyhovovat jak nám, tak i Rusku. Nyní si vám poprvé dovoluji představit podobu nové sochy“, pokračoval mluvčí a přítomných novinářům poprvé odkryl návrh sochy konve.

Návrh sochy konve, která by měla již koncem tohoto roku stát na původním místě maršála Koněva.

Nejvyšší ruští představitelé, včetně prezidenta Vladimira Putina, jsou s řešením situace velice spokojení a podle neoficiálních informací by se moskevská zastávka „Pražská“, jejíž jméno Rusko změnilo nedlouho po odstranění sochy Koněva, měla přejmenovat na „Pražská 6“.

Michal Švehla

Pozn.: V rámci kvalitní novinářské praxe je článek zcela vyfabulovaný. Zpráva je poplašného nebo jinak zavádějícího charakteru, proto by si ji neměl nikdo číst.

Komentáře