Rakousko rozhodně nemá nouzi o vyhledávané lázeňské destinace, ale pokud hledáte něco skutečně vyjímečného, pohlcujícího, unikátního, stačí se vydat doslova na hranici mezi Českou republikou a Rakouskem do městečka Laa an der Thaya. Nespornou výhodou je, že se zde domluvíte bez problému i česky, a navíc nemusíte za jedinečným zážitkem s dlouhodobým pozitivním účinkem na vaše mentální i tělesné zdraví letět či jet stovky kilometrů.


Resort THERME LAA, jehož jsou prémiové lázně SILENT SPA součástí, plně využívá své ,,termální žíly,, a je ideálním místem nejen pro rodiny s dětmi, ale především pro fajnšmekry, pro náročné a v dobrém slova smyslu zhýčkané hosty. Ti si mohou denně užívat lázeňské procedury, eklektickou směs fitness aktivit, luxus Silent club pokojů, objevovat chuť regionální kuchyně a typické svěží aroma veltlínského zeleného.

V komplexu najdete vše: od cardio-fitness centra po jógové lekce, abyste se po odjezdu mohli snadno a plni nové energie vrátit do běžného života. Nejdůležitějším a zásadním přínosem však zůstává léčivý termální pramen obsahující sodík, chlorid, jód a vzácné minerály, jež napájí všechny bazény lázní Therme Laa-Hotel & Silent Spa.

SILENT SPA je atypická nadčasová stavba – perfektní kombinace moderní a sakrální architektury. Okouzlí vás, pohltí, obejme, uklidní a uzemní.  Vídeňský architekt Wolfgang Vanek, který stojí za projektem tohoto skvostu, se inspiroval sakrálními stavbami a vdechl SILENT SPA do vínku jedinečnost, nadčasovost a zvláštní meditativní atmosféru. Zdejší bazény s termální vodou, saunový svět, relaxační solná místnost a nádherná zahrada GARTEN EDEN prostě nemají chybu. SILENT SPA se stane vaší srdeční záležitostí ! V měkoučkém hotelovém županu projdete z vašeho pokoje přes Most smyslů rovnou do světa, kde královnou je voda. SILENT SPA je odděleno a zároveň propojeno vnitřní chodbou s lázeňským komplexem Therme Laa a navazuje také přímo na hotel****Superior. Další plány Therme Laa-Hotel & SILENT SPA, resortu patřícího do skupiny Vamed Vitality World, budou příští rok velkým překvapením. Zůstaňte proto v obraze!

Pro ty, kdo jsou dobrodružnější povahy, resort nabízí zapůjčení kol či elektrokol na cyklistické výlety napříč malebným Weinviertelem nebo koordinuje výlety Oldtimer traktorem do některého z mnoha rodinných dolnorakouských vinařství. Individuální prohlídka Boa farmy s volně žijícím skotem plemene Aberdeen-Angus si nezadá se safari výlety. Věhlas farmy překročil i hranice kontinentu.

Blízké okolí Laa má opravdu co nabídnout: nedaleké golfové hřiště mezi vinohrady, zámky se zajímavou a často komplikovanou historií, přírodní chráněný park Ernstbrunn, skanzen Mamuz, majestátní hrady ve Falkensteinu a ve Staatzu, farmy s volně žijícími zvířaty a bio produkty, konopnou vesnici Hanfthal, rodinnou čokoládovou manufakturu Zart, vinařské vesničky a jejich ,,Kellergassen,, a mnoho dalšího.

Běžte si to užít – my tu budeme u příjemně teplého bazénu v Silent Spa s výhledem na čarokrásnou zahradu Eden jen jíst, meditovat a milovat.

Více na https://www.therme-laa.at/en/home.html.

Komentáře