Podmínky a počasí v Čechách nejsou ideální, proto se náš nejúspěšnější skateboardista a olympijská naděje Maxim Habanec vydal za intenzivní přípravou do slunné Kalifornie. Skateparky v Los Angeles v tomto ročním období nabízejí o poznání přívětivější podmínky. O jeho účasti na olympiádě rozhodne následujících osm kvalifikačních závodů. 

Už více než měsíc je nejlepší český skateboardista na svém zimním tréninkovém pobytu v Kalifornii. Tam nepřetržitě trénuje nejen dovednosti na skateboardu, ale i fyzickou zdatnost. K dispozici má také profesionální tým fyzioterapeutů a trenérů, se kterými se společně zaměřují na celkové zlepšení kondice a mobility.

FOTO: Jak se Maxim Habanec připravuje na boj o olympijské zlato

Jak se Maxim Habanec připravuje na boj o olympijské zlato - Max 02Jak se Maxim Habanec připravuje na boj o olympijské zlato - Max 07Jak se Maxim Habanec připravuje na boj o olympijské zlato - Max 03Jak se Maxim Habanec připravuje na boj o olympijské zlato - Max 04Jak se Maxim Habanec připravuje na boj o olympijské zlato - Max 05
Další fotky
Jak se Maxim Habanec připravuje na boj o olympijské zlato - Max 06Jak se Maxim Habanec připravuje na boj o olympijské zlato - Max 01

Vzhledem k tomu, že letos bude skateboarding poprvé součástí olympijských her, směřuje veškerou svou přípravu právě k nim. Každý den trénuje v posilovně a odpoledne se vydává do jednoho z betonových skateparků, kde piluje techniku jízdy a trénuje na jednu z nejdůležitějších sezón v kariéře.

V Americe mu přesuny po městě usnadňuje nová Toyota Corolla XSE. „Člověk se hned cítí jako doma. Je skvělé mít partnery, kteří vás podpoří, ať už jste kdekoli,“ říká.

O jeho účasti na olympiádě v Tokiu rozhodne série kvalifikačních závodů. Z Los Angeles měl původně pokračovat na závod do Austrálie, nicméně závod byl přesunut kvůli špatnému stavu ovzduší do Peru. Navíc kvůli diskutovanému koronaviru se nejspíš průběh a místa dění jednotlivých závodů zase změní.

O Habancově přípravě v USA vznikne snímek CALIFORNIAROLL, který točí kameraman Martin Štembera. „V dokumentu, který bude brzy k vidění na mém youtube kanálu, se budeme snažit ukázat, co má člověk dělat pro to, aby se zlepšil na skateboardu. Chci lidi informovat o tom, co všechno skejťáci dělají, aby se mohli posouvat a udržet v kondici,“ říká. Kromě své vlastní přípravy se naplno věnuje i dalším aktivitám, například filmovému projektu Skate of Mind.

TEST DRIVE: Toyota Corolla Touring Sports: Evergreen

Komentáře