Mystic skatepark na pražském ostrově Štvanice bude hostit ve dnech 30. června – 2. července 2023 tradiční třídenní závod světového poháru ve skateboardingu. Na již 28. ročník Mystic Sk8 Cupu, který se řadí mezi největší skateboardové události v Evropě, se sjede více než 150 zahraničních a domácích závodníků z přibližně patnácti zemí. Ti zde budou soutěžit v disciplínách street a bowl o body do hodnocení světového poháru a celkovou dotaci 33 000 USD. I letos je Mystic Sk8 Cup zařazen do série závodů organizace World Cup Skateboarding.


Díky zastřešenému skateparku se závody pojedou za každého počasí. Kryté jsou též tribuny, které pojmou až 1 500 sedících návštěvníků. Závody budou též přenášeny na velkou obrazovku v přilehlé Relax zóně, kde se mimo jiné budou prezentovat různé novinky ze světa skateboardingu, dále zde budou probíhat workshopy a další aktivity pro malé i velké.

Na závody naváže každý den večerní program s kapelami a dýdžeji. V pátek vystoupí americká kapela Sick Of It All, která patří k tomu nejlepšímu, co vzešlo z newyorské kolébky hardcoru. Není náhodou, že se do Čech rádi vrací a jejich koncerty bývají často vyprodané.

Sobotní porci kvalitního hip-hopu obstará brooklynské duo Smif-N-Wessun, za kterým stojí pánové Tek a Steele. Od jejich debutu sice uplynulo letos 30 let, ale jejich hudební cesta je stále plná elánu, chytlavých beatů a skvělých textů, kterými odkazují na zlatou éru hip-hopu, které dali punc. Po nedělním vyhlášení výsledků se dostane ke slovu domácí rapper Smack.

Třídenní vstupenky zakoupíte na www.goout.net. V předprodeji jsou též vstupenky pouze na jednotlivé koncerty. Jednodenní vstupenky se budou prodávat pouze na místě.Více informací najdete na www.mysticsk8cup.cz

Komentáře