Ačkoliv ve většině krajů je ANO Andreje Babiše před víkendovými volbami favoritem, najdou se části republiky, kde tomu tak rozhodně není. Například na to, že ANO nevyhraje ve Středočeském kraji, má aktuálně Tipsport kurz 1,26. A tato možnost také u sázkařů patří mezi ty nejsázenější. Důvod je jednoduchý. Jmenuje se Jaroslava Pokorná Jermanová.

Současná hejtmanka kraje, který obklopuje naše hlavní město, totiž zvládla za 4 roky ve funkci tolik skandálů a přešlapů, že jí ten počet musí závidět i Donald Trump. Nutno podotknout, že velkým pomocníkem jím v tomto ohledu je i její manžel, kadeřník Jakub Pokorný. Ten ke svým soukromým účelům nejprve neoprávněně používal její služební limuzínu. Když se na všechno přišlo, tak se snažil z celé kauzy vymluvit jako malý kluk. Tím ovšem kadeřníkovy eskapády na účet manželčiny politické kariéry zdaleka neskončily.

V průběhu předvolební kampaně totiž zvládl na sociálních sítích označit největšího vyzyvatele Jermanové, kandidáta ODS Martina Kupku a jeho tým, za „bandu buzerantů“. Tento nedůstojný a ubohý výlev zoufalého Pokorného pak pořádně rozzuřil i samotného Babiše, který pak okamžitě Jermanovou vyzval, aby se udělala doma pořádek.

Podle manžela hejtmanky „banda buzerantů“. Ve volbách ale podle sázkařů s největší pravděpodobností vystrnadí jeho milovanou z vedení Středočeského kraje.

Problém hejtmanky je, že nejenže nemá pořádek doma, ale za jejího vládnutí opanoval pořádný čurbes i její úřad. Ten vyplácel milióny korun za naprosté nesmysly. Na příklad jedna úřednice pobíral za poloviční úvazek na Středočeském kraji 45 tisíc měsíčně a náplní její práce byl monitoring hudebních festivalů. A takových nesmyslů, které stály daňové poplatníky na kraji desítky miliónů, předvedla Jermanová za 4 roky nespočet.

Korunu pak všemu nasadila ve chvíli, kdy nechala vyhodit sestřičku ze záchranky Veroniku Brožovou, která jí napsala otevřený dopis, ve kterém si stěžovala na to, že nemá v práci dostatek ochranných pomůcek během pandemie koronaviru.

Jak už bylo zmíněno, tak nejsilnějším protivníkem ANO v srdci Čech zřejmě bude kandidát ODS Martin Kupka. Tenhle slušňák, který je místopředsedou strany a také mnohaletým úspěšným starostou Líbeznic, Jermanovou během televizní kampaně na ČT24 několikrát argumentačně zcela rozsekal a ztrapnil. Velká šance promluvit do výsledku voleb pak má i kandidátka za Starosty Petra Pecková, starostka Mnichovic. Zamíchat kartami pak jistě mohou i Piráti.

Komentáře