Michael Pánek, středočeský zastupitel za ODS, místostarosta Dobřichovic, a spolumajitel Rock Café na Národní třídě v Praze řeší během krátké době druhý policejní zásah ve svém podniku. Podruhé v krátké době se v pražském podniku pohybovali desítky policistů a před podnikem blikala policejní auta. 

Letos v na konci července zasahovali v Rock Café pyrotechnici a policisté se samopaly. V podniku se měla dokonce nacházet bomba a někdo měl hrozit, že ji odpálí. Údajně chtěl odpálit celé patro. Policie na čas uzavřela i dopravu v okolí a začal pátrat po možném pachateli. Dopravní uzávěra způsobila v centru rozsáhlé dopravní komplikace a policisté prohledávali celé okolí. Bezvýsledně. Policie ale i nadále pokračuje ve vyšetřování a není jasné, jakou roli v ní kdo má.

„Kriminalisté prověřují poznatky, které v souvislosti s popisovaným skutkem zjistili. Ve věci i nadále probíhají standardní úkony trestního řízení, které jsou ze zákona neveřejné. V tuto chvíli tak nelze případ dále komentovat. Případ je prověřován pro podezření z trestného činu šíření poplašné zprávy, za což může hrozit několikaletý trest odnětí svobody,“ sdělil podrobnosti policejní mluvčí Jan Rybanský.

Není to poprvé, co se po Rock Café proháněli po zuby ozbrojení policisté. Už v lednu totiž podnik prohledávali kvůli podezřelým látkám a taky zbraním. Očitý svědek tehdy popisoval večer následujícím způsobem: “Najednou přijíždí dvě policejní auta se zapnutýma majákama a několik uniformovaných mužů vchází dovnitř. Poté, co policajti vešli dovnitř, lidé se vyhrnuli ven. Nevím, co hledali a co tam chtěli, ale faktem je, že drogy jsou tam běžnou součástí večírků,” doplnil k tehdejšímu zásahu pan Petr.

I tehdy potvrdil zásah policejní mluvčí. “Pražští policisté na uvedené adrese prověřovali oznámení, podle kterého měla být u jednoho s návštěvníků viděna střelná zbraň. Policisté událost na místě prověřili, nicméně žádné protiprávní jednání nezjistili,” sdělil Našemu regionu policejní mluvčí por. Mgr. Jan Rybanský.

Obecné informace o lednovém zásahu měl středočeský zastupitel za ODS Ing. Michael Pánek. Popsal ho následujícím způsobem: ”Do RC přišli dva policisté, že jim byl prý hlášen nějaký incident z toalet, nicméně, že tam nikoho nenašli a ani my o žádném incidentu nevíme.”

Lednový zásah policie je zatím bez větších výsledku. Ten červencový policie stále vyšetřuje.  Je ale jasné, že tento podnik je v hledáčku policie častěji, než by si jeho majitelé přáli.

Komentáře