I čeští politici stíhají v předvolebním období žít i něčím jiným než eskalující kampaní. Důkazem toho je poslanec za ODS a ekonomický expert strany Jan Skopeček, který v neděli 11. září 2021 pokřtil svou dceru Terezu Alenu. Za kmotra jí přitom šel osobně král českých loupežníků Lotrando – režisér a herec Jiří Strach.

Slavnostní událost, v jejímž průběhu byla nejmladší členka rodiny uvedena do křesťanské víry, proběhla v pražském kostele sv. Františka z Assisi na Starém městě od nedělních 11 hodin. Přihlížela tomu celá rodina poslance Skopečka i nejbližší přátelé. A vše se naštěstí obešlo bez vážných vedlejších škod!

Těch se hrdý otec obával zejména kvůli přítomnosti bratra čerstvě pokřtěné Terezky. „Jako pyšný a šťastný táta chci všem říct, že Terezka Alena Skopečková v neděli přijala křest svatý,“ svěřil se Jan Skopeček. „I když to bylo s pláčem, nakonec kněz dokázal křest bez problémů dokončit. Zvládlo to i naše torpédo Honzík, a to, aniž by v kostele něco rozbil,“ dodává s nadsázkou.

Jedním z kmotrů nové členky zdejší farnosti byl i známý český režisér a herec – představitel nejslavnějšího pohádkového loupežníka Lotranda – Jiří Strach. A své nadšení z této pocty neskrýval, dokonce se o něj i podělil na svém facebookovém profilu.

„Stal jsem se hrdým a dojatým kmotrem Terezky Aleny Skopečkové. Křest a víru v boha se nepovedlo zlikvidovat ani jakobínům, ani nacistům, ani bolševikům. A přežije i dnešní šílenou dobu plnou pyšného blouznění. In hoc signo vinces!“ píše Strach, který se v posledních letech věnuje především filmové a televizní režii.

Malá Tereza Alena Skopečková je už druhým potomkem vzešlým z manželství poslance a ekonomického experta ODS a jeho ženy Lucie Skopečkové, která je profesně taktéž ekonomka. Manželé, kteří žijí ve středočeských Hořovicích, slavili první radostnou událost už v roce 2018, kdy se jim narodil syn Jan.

Foto: Archiv Jana Skopečka

Komentáře