V minulosti jsme v roli padoucha mohli vidět Jacka Nicholsona nebo zesnulého Australana Heatha Ledgera, který získal Oscara v roce 2009 za roli Jokera v epizodě Temný rytíř. V nově připravovaném snímku mapujícího život muže, jež okolnosti přetvořili v monstrum, se můžeme těšit na dalšího cenami oceněného hollywoodského herce.

Před dvěma dny na svém instagramovém účtu zveřejnil režisér Todd Phillips krátké video, kde odhalil novou podobu Jokera. Roli tentokrát ztvární herec Joaquin Phoenix, kterého můžete znát z životopisného filmu Walk the Line nebo dramatu Her.

FOTO: Podívejte se na slavné adaptace Jokera až do současnosti

Podívejte se na slavné adaptace Jokera až do současnosti - Podívejte se na slavné adaptace Jokera až do současnosti - Podívejte se na slavné adaptace Jokera až do současnosti - Podívejte se na slavné adaptace Jokera až do současnosti - Podívejte se na slavné adaptace Jokera až do současnosti -
Další fotky
Podívejte se na slavné adaptace Jokera až do současnosti - Podívejte se na slavné adaptace Jokera až do současnosti -
O filmu je zatím známo, že se děj odehrává v osmdesátých letech – a kde jinde než v Gothamu. Arthur Fleck alias Joker je neúspěšný komik, jehož soukromý život se hroutí. Na rozdíl od klasických akčních komiksovek je příběh Jokera zcela jiný. Sledujeme příběh muže, nikoliv superhrdiny, jehož manželství nevyšlo a který během jedné z loupeží přijde k jizvám na tváři. Žánrově se tedy snímek pohybuje někde mezi akčním filmem a dramatem, který poodkrývá temné prostředí běžného života komiksového hrdiny, jak jej dosud neznáme.
Zajímavostí je také, že původně byla role napsána pro Leonarda DiCapria. Ten ji ale odmítl, aby si mohl zahrát ve filmu Quentina Tarantina Once Upon a Time in Hollywood, který jde do kin také v roce 2019.
Čtěte také: Užitečné dovednosti, které muži během let zapomněli. Od rozdělání ohně až po navigaci pomocí kompasu.

Komentáře