Už téměř 2 měsíce moderuje novou ranní rádiovou show. Miloš Pokorný, polovina někdejšího populárního dua, které tvořil s Romanem Ondráčkem, stojí na prahu další životní etapy.

Od dubna vás můžeme každé všední ráno slyšet v rádiu Expres FM, kde máte pořad Ranní klub. Co posluchačům nabízí?

Sám pro sebe jsem tomu dal pracovní název „morning show pro dospělé”. Odpovídá to mému záměru kombinovat aktuální metropolitní informace s tím, čemu se u nás říká zábava. Cílem je dopřát našim stávajícím i novým posluchačům tříhodinový blok, který je podaný odlehčenou formou, ale bez tlaku ze všeho vymáčknout fór na první dobrou…

Chci obsáhnout maximum rychlých informací z Prahy, které se po ránu hodí k fungování v naší metropoli, vysílání s hosty, kteří jsou trochu mimo svou obvyklou roli, nechybí fikce (mám rád v radiu fiktivní postavy, a tím pádem se do éteru po letech vrátí „plukovník Nachtigal“ o kterého si posluchači Expresu vytrvale píší. Comeback proběhne hned začátkem května se vší parádou), ani pravidelné rubriky. A tým, který se mnou vytváří celé vysílání včetně spolupráce s kolegy ze Seznam.cz. 

V kampani na rádio jste na motorce, Vespě. Máte vy sám nějakou motorku? Jste fanouškem motorek?

Vespy mám dvě a taky dvě motorky – Moto Guzzi „Bellagio” a nově Triumph „Bonneville Bobber Black”. Vespa je pro mě ale srdeční záležitost a sezónně nejoblíbenější dopravní prostředek po Praze. Na motorce jsem naopak sváteční jezdec, který si užívá každý výjezd s naší moto partičkou. Nejsem příznivcem silných silničních strojů, ale mám rád stylové motorky pro pány mého věku. Pro všechny fanoušky doporučuji každoroční veletrh EICMA v Miláně.

Na co se nejvíce těšíte, až skončí karanténa?

Kromě těch nejběžnějších věcí, které bereme jindy jako samozřejmost a nyní nám chybí, určitě vyrazím s kamarády k Tygrovi na pivko, pak se těším na cestu s rodinou do Bretaně na dovolenou a na náš „svatý týden” na Vespách po Itálii. To ale není v příštích měsících pravděpodobně reálné. Bohužel.

Bez čeho se jako chlap neobejdete ve svém šatníku?

Mám rád kvalitní boty, sportovní saka, džíny Diesel, které nemusím upravovat a kupuji je bez zkoušení. Jinak bundy, mikiny, trika bez límečku. Nic zcela výjimečného, ale asi to, co chlap střídavě potřebuje. Lehkou úchylkou jsou trička s moto tématikou, ale to fandům dvou kol nemusím vysvětlovat.

Máte nějaký svůj oblíbený rituál (chlapský)?

Těch mám víc. V rádiu mám svoje „vytuněná” sluchátka, ve kterých sebe i ostatní skvěle slyším, mám své oblíbené vývrtky na víno, které si vozím i na dovolenou. Vždy musíme mít čistou helmu, než vyjedu na silnici, s kamarády z našeho Vespa klubíku pak speciální poplácání při setkání. Tyhle voloviny prostě miluju!

Komentáře