Doma jsme si na jejich pomoc už celkem zvykli – robotické vysavače, mopy nebo čističe oken se staly běžným vybavením řady domácnosti, tak jako kdysi třeba myčky nádobí. Chytrá technika se nyní v čím dál hojnější míře přesouvá i do našich zahrad. Například péči o trávník zvládnou vybrané robotické sekačky lépe než průměrný zahradník amatér. Ty nejlepší pak dokonce tak diskrétně, že je při provozu nezaznamená váš soused, ani vy sami.

Jakkoliv se mezi námi najdou klasici, pro které je sekání trávníku relaxační záležitostí a jen neradi by se jí vzdávali, jisté je to, že lidská práce je v moderní době stále dražší a nedostatková, a tak se roboti stávají vítanými pomocníky, kteří umožňují věnovat náš volný čas smysluplnějším aktivitám. Tiše, diskrétně, ekologicky, efektivně, v jakémkoli terénu a téměř bez nutnosti lidské asistence. Tak pracují nejmodernější robotické sekačky.

Asi nejdále se v jejich vývoji dostala švédská Husqvarna, která je za více než 25 let dovedla takřka k dokonalosti. Její roboti (ano, díky jejich stupni inteligence si je dovolíme pojmenovávat v mužském rodě) totiž dokonce překonávají lidskou práci ve výsledku. Posekají tak, že na trávníku po nich nezůstanou nevzhledné pruhy a čáry tak, jak to leckdy vypadá po sekání člověkem. Je to tím, že robotické sekačky pracují v kružnicích a nepravidelných vzorcích. Žádné místečko nikdy neposekají dvakrát stejným směrem.

Hlavně ale 24 hodin denně sledují růst trávníku a jsou připraveny vyrazit do boje ve dne v noci, za jakéhokoliv počasí, aby byly délka a střih vašeho greenu vždy dokonalé. Tím se dostáváme k jednomu z největších benefitů akumulátorových robotických sekaček Husqvarna Automower®. Úroveň hluku, který při své práci vydávají, je tak minimální, že si skutečně můžou dovolit sekat i o nedělní poledne či uprostřed noci, aniž by rušily vás, vašeho psa či souseda.

Jak už bylo řečeno, robotičtí „sekáči“ si vystačí téměř sami, ale občasný dozor je samozřejmě třeba. I když zrovna nejste na své zahradě, lze po instalaci mobilní aplikace Automower® Connect do svého chytrého telefonu sledovat například statistiku jejich provozní doby nebo stav nabití akumulátoru, máte je tak vždy pod kontrolou.

 

Modelů Automower® je aktuálně na trhu hned několik, vybírat byste je měli vždy po konzultaci s odborníkem s ohledem na to, jak velká, členitá či svažitá vaše zahrada je. A perlička pro fajnšmekry, svého robotického sekáče můžete obléct i do originálního kabátu. Husqvarna připravila 5 designových potisků, díky kterým dostanou „svoji tvář“.  Když už nebudou slyšet, ať jsou aspoň vidět!

Komentáře