Pijete míň, spíte víc, každé ráno si dáte vitamín, vytřídíte odpad a zacvičíte si? Tohle všechno je fajn, ale vždycky člověka překvapí, když najde další věci, které mu dokáží zlepšit život. Dodat energii. Nebo jen nahodit náladu a pocit, že nedělá věci špatně. Tyhle tipy zaujaly nás.

Když nevíte, jaký dárek dát

Řešit dárek hodinu před oslavou umíme, ale šaolini říkají, že své blízké máme obdarovat každý den. Myslí tím úsměvem, dobrou radou či vlídným slovem, ale jak známo, delikatesou, kosmetikou či módním doplňkem ženu taky neurazíte. Pokud tápete jako my a chcete darovat něco, kvůli čemu se nemusí vykácet půl Amazonie, podívejte se do katalogu udržitelných dárků. Lucie Mádlová, ředitelka Asociace společenské odpovědnosti říká, že jsou to dárky, které mají smysl. Projděte si víc jak 160 nápadů v katalogu a uvidíte sami. Odvážnější jedinci můžou darovat třeba strom!

Za Priessnitzem

Úskalí číslo dvě se jmenuje dárek pro rodiče. Máme je rádi, ale vybírat pro ně malou či velkou radost, je často nevděčné, protože si stejně vyslechnete, že si jen děláte škodu. Předejděte mrzení a rozprouděte jejich stereotyp výletem, který už druhou dekádu odkládají. I když to třeba nikdy nepřiznají, všichni rodiče chtějí aspoň jednou za život do lázní. Vedle Varů, Mariánek, Frantovejch a Piešťan je největší pecka Jeseník se slovutným Vincenzem Priessnitzem (už jenom kvůli Aloisu Nebelovi to stojí za to!) V malebné přírodě Rychlebských hor a Hrubého Jeseníku v nejsevernějším cípu Olomouckého kraje nesou lázně jméno legendárního průduškového léčitele. Prvním vodoléčebný ústav světa leží v nádherné přírodě, které je proslulé unikátním mikroklimatem a  nabídkou osmdesáti léčivých pramenů. Právě mimořádně příznivé klimatické podmínky jsou vhodné pro léčení horních a dolních cest dýchacích, potíží krevního oběhu a nervové soustavy. I nyní na podzim mohou vaši rodiče zažít balneopark čili procedury pod širým nebem. V zimě je nadchnou masáže horkými kameny nebo horkými mušlemi. Večery si můžou zpříjemnit tancem v Zimní zahradě v Sanatoriu Priessnitr a Hradní vinárně. Více nápadů, kam vzít rodiče na výlet, najdete na českém online rezervačním portálu Spa.cz.

Na „zelené“ vlně

Zaparkovat v Praze je děs, to se ví, a ještě to leze do peněz. Jak se vydáte do centra „proparkujete” oběd v dobré restauraci, ani nemrknete. A to ještě musíte najít volné místo. Řešení pro všechny, kteří se nechtějí tísnit v covidové hromadné dopravě a současně už nechtějí řešit problémy s parkováním na zónách, jsou sdílené elektromobily VW Up! od GreenGo. Zaregistrujete se v mobilní apce a pak už jenom jezdíte. Nestaráte se o tankování, povinné ručení, technický stav, správné přezutí, ani parkování, protože elektromobily parkují v celé Praze na modré zdarma. Ušetříte a ještě uděláte něco pro životní prostředí.

Udělejte si pořádek v břiše

Mimo jiné, imunita sídlí i v našich střevech. V jakém stavu je budeme mít, tak budeme zdraví, dá se říct. Vzhledem k našim středoevropským stravovacím návykům to není vždycky první třída, ale dá se na tom pracovat. Víte, že probiotika se nedávají jenom po léčbě antibiotiky, ale vylepší formu i zdravému organismu? Správně bychom je měli dostávat do těla přirozenou cestou, ale tím, že jíme průmyslově upravené potraviny, není přísun dostatečný. Vyvážená střevní mikroflóra vám posiluje imunitu, chrání před stresem i únavou. A tak začnete posilovat obranyschopnost a nakopněte své tělo životní energií s programem od Simplebiotix.

Pečujte o pleť i o planetu

Víme, že ženám, přítelkyním, milenkám udělá radost kosmetika, a skoro nikdy se v tom nedá udělat chyba. Jenže chlapovi? Co koupit tátovi? I když je táta starší a někdy už žije spíš na zahradě nebo v garáži, i on chce vypadat dobře. Vypadat mladší. Věcí určených výhradně pro mužský obličej je dost a pokud nevíte, tady je pár tipů. Co třeba krém proti vráskám kolem očí Homme Force Supreme od Biotherm? Nebo stoprocentně přírodní olej na vousy všech délek od Bad Norwegian, který ošetřuje jak je, tak tváře pod nimi? Jestli se váš táta nebojí experimentovat, k mání jsou i takové vychytávky jako textilní regenerační maska Bird’s Nest Fiber Mask od Kocostar nebo chlapský peeling Wash Face od Bad Norwegian. Podle volby se vejdete do rozmezí od 100 do 1500 korun. Navštivte obchod nebo stránky a sfoukněte to za pět minut. Nakonec tím potěšíte i svou ženu či partnerku, až nebude vědět, čím potěšit vás, když už všechno máte…

Komentáře