Pro někoho zhmotnělá noční můra, pro jiné meditační procházka s jedinečným rozhledem na krásy panenské přírody. Bezpochyby je ale tento švýcarský špacír pro všechny nezapomenutelným zážitkem – po delší visuté lávce pro pěší se totiž jinde než ve Švýcarských Alpách neprojdete.

Visutá lávka pojmenovaná po svém nejštědřejším donátoru – Charles Kuonen Hängebrücke‎ – byla otevřena roku 2017 ve švýcarské obci Randa. Sestrojena byla inženýry za pouhých deset týdnů a od té doby se pyšní svou děsivou délkou.

FOTO: Nejdelší visutá lávka má téměř půl kilometru

Nejdelší visutá lávka má téměř půl kilometru - fixedw_large_4xNejdelší visutá lávka má téměř půl kilometru - 5259Nejdelší visutá lávka má téměř půl kilometru - 5117 (1)Nejdelší visutá lávka má téměř půl kilometru - Charles-Kuonen-Suspension-Bridge-EntranceNejdelší visutá lávka má téměř půl kilometru - 5239
Další fotky
Nejdelší visutá lávka má téměř půl kilometru - 1_Menschen_auf_der_Bruecke_2_front_large

Rozprostírá se v délce 494 metrů – tuto vzdálenost s 86 metry střemhlav dolů pod vašima nohama musíte přejít po lávce široké pouhých 65 centimetrů. Při pohledu na visuté dílo se i divákovi v bezpečí domova zamotá hlava nebo se alespoň dostaví pochybovačná otázka, zda je vůbec možné něco takového postavit.

V minulosti na místě, které je součástí turistické trasy Europaweg, stál most spojující městečka Zermatt a Grächen, ale časté poškození kvůli padajícím kusům kamenům volalo po novém řešení. Z nové lávky, které se úspěšně vyhýbají kamenné spršky, se vám otevře překrásný výhled na takové giganty, jako je hora Matterhorn nebo Weisshorn.

Nejdelší podmořský tunel na světě bude vybudován v Evropě. Za 390 miliard korun spojí Helsinky a Tallinn

Pokud nemáte dostatek odvahy na tuto nebeskou procházku ani se zakrytýma očima, čeká vás místo deseti minut cesty ve výšce přes horské údolí čtyřhodinová cesta po zemi.

Jan Králík

Komentáře