iPhone X je nejmodernější a nejdražší telefon společnosti Apple. Je to také první jablečný telefon v historii s cenovkou 1000 dolarů. I přes nespočet hi-tech vychytávek a skvělý výkon nesplnily prodeje iPhone X původní očekávání a jeho produkce by mohla být předčasně ukončena už letos v létě.

Podle uznávaného analytika Ming-Chi Kua ze společnosti KGI Securities plánuje Apple letos na podzim vydat tři nové modely. Jedním z nich by mohl být levnější 6,1“ LCD iPhone s podporou dual SIM s cenou začínající na 550 dolarech.

FOTO: Takhle by mohly vypadat letošní modely iPhonů

Takhle by mohly vypadat letošní modely iPhonů - Takhle by mohly vypadat letošní modely iPhonů - iphone_7Takhle by mohly vypadat letošní modely iPhonů - Takhle by mohly vypadat letošní modely iPhonů - iphone_5Takhle by mohly vypadat letošní modely iPhonů -
Další fotky
Takhle by mohly vypadat letošní modely iPhonů - Takhle by mohly vypadat letošní modely iPhonů - Takhle by mohly vypadat letošní modely iPhonů - iphone_2

Ming-Chi Kuo říká, že hlavním problémem iPhonu X je jeho vysoká cena a malý zájem čínských zákazníků, kteří dávají předost telefonům s větším displejem a funkcí dual sim. Nový, levnější model by mohl být podle Kuovy poslední zprávy investorům nejprodávanějším Apple telefonem a představovat až 65-75% prodeje nových iPhonů.

Zde je několik dalších dosud dostupných informací:

Jedním z důvodů nižší ceny by mělo být použití méně pokročilého LCD displeje namísto OLED displeje, které využívá iPhone X. OLED displeje mají nižší spotřebu baterie a lepší barvy. Měl by mít edge-to-edge displej přes celou plochu telefonu a využívat technologii Face ID.

Podle zdrojů z dodavatelských společností by měl mít nový iPhone 6,1 palcovou obrazovku, což je větší než u iPhonu X a iPhonu 8 plus.

Prodej, převážně v Asijských zemích, má podpořit slot na dvě SIM karty, díky kterému můžete přepínat mezi dvěma telefonními čísly, nebo datovými účty. Kuo v dřívější zprávě uvedl, že by mělo jít o LTE modemy Intel XMM 7560 a Qualcomm Snapdragon X20. Model se dvěma SIM kartami bude pravděpodobně o něco dražší. Analytici odhadují cenu na 650-750 dolarů. Podle KGI Securities by mohl být v nabídce i model s jednou SIM kartou začínající na 550 dolarech.

Další detaily nového low-end iPhonu zatím nebyly zveřejněny, ale očekává se, že by mohl mít nový Apple chip a vysoce výkonný zadní fotoaparát s jednou čočkou. Duální čočky jsou většinou součástí nejdražších modelů jako iPhone X nebo iPhone 8 plus.

Některé zdroje hovoří také o vydání iPhonu SE2, který by mohl vyjít ještě před létem. Kompaktní velikost a „hranatý“ design, který známe z modelů iPhone 5, 5s a SE je mezi některými zákazníky stále velmi populární a zprávy o možném nástupci se nyní objevily i v databázi Eurasian Economic Commission.

Apple by měl kromě levnějších modelů představit také nástupce iPhonu X s obrovským 6.5 palcovým displejem. Podle některých analytiků by měl stát až 1100 dolarů.

Jelikož Apple veškeré informace o nových produktech přísně tají, vše se pravděpodobně dozvíme až v září. Pokud se však potvrdí dohady o vydání iPhonu SE, mohl by být na trhu už letos v květnu.

Adrian Amiridis

Komentáře