Slavný prezident se během svého mládí zúčastnil stovek wrestlingových zápasů a sám prohrál pouze jednou. Dnes se jeho jméno dostalo i na seznam americké National Wrestling Hall of Fame – národní wrestlingové síně slávy.

Syn farmáře/dělníka a negramotné matky – Abraham – se narodil roku 1809 v Kentucky. Ze skromného dítěte nakonec vyrostl proslulý prezident, který přivedl během americké občanské války severní státy k vítězství. Sám se však z výhry dlouho neradoval. O pět dní po skončení kruté války byl zavražděn střelou zezadu do hlavy při představení ve Fordově divadle jedním z herců (sympatizantem poražené konfederace), roku 1865.

FOTO: Prezident Lincoln byl ve svém mládí úspěšným zápasníkem

Prezident Lincoln byl ve svém mládí úspěšným zápasníkem - abraham-lincoln-fighting-jack-armstrongPrezident Lincoln byl ve svém mládí úspěšným zápasníkem - lincoln-the-wrestler-illustrationPrezident Lincoln byl ve svém mládí úspěšným zápasníkem - 074acb1060cccde51bb05a517e5b0882Prezident Lincoln byl ve svém mládí úspěšným zápasníkem - 89b5435c3a4795d83d93c63783963dd6Prezident Lincoln byl ve svém mládí úspěšným zápasníkem - Abraham_Lincoln_O-77_matte_collodion_print
Další fotky
Prezident Lincoln byl ve svém mládí úspěšným zápasníkem - 08YT_LINCOLN

Slavný život, slavné vítězství a slavná smrt zastínila zajímavou etapu v minulosti nejvyššího prezidenta USA (Lincoln měřil 193 centimetrů). Urostlý, vysoký, silný a s atletickou figurou měl vrozené předpoklady pro sportovní talent, který se v jeho případě projevil právě ve wrestlingu.

Když bylo Lincolnovi jednadvacet let, vyzvala ho banda illinoiských rváčů, kteří si říkali „Clary’s Grove boys“, k zápasu. Kromě jeho proslulosti vysokou inteligencí se v okolí tehdy šuškalo, že mladý Lincoln je i dost silným zápasníkem, který má za sebou okolo 300 zápasů. Abraham tak stanul proti lídrovi skupiny Jacku Armstrongovi.

Hoaxy nejsou dítětem naší doby. Podívejte se na bizarní fake news, kterým v minulosti lidé s chutí uvěřili

Místního šampióna Lincoln porazil, další už si na něj netroufli. O pár let později Lincoln zažil svou jedinou wrestlingovou porážku. Roku 1832 ho porazil jakýsi Hank Thompson. Svou úspěšnou zápasnickou minulost pak využil při své kampani roku 1858 do amerického senátu.

Lincoln však nebyl jediným zápasníkem v řadě amerických prezidentů. Wrestling s oblibou praktikoval Andrew Johnson, Ulysses S. Grant, Chester A. Arthur, Theodor Roosevelt a Wiliam Howard Taft.

Jan Králík

Komentáře