Česko by mohlo požádat o insolvenci navrhuje ministryně financí Alena Schillerová. Situace státních financí je totiž v tak špatném stavu, že nám nic jiného nezbyde. Po dobu 5 let by Česko splácelo pravidelné splátky, což by nás postupně dostalo zpátky na nulu. V případě, že tento nápad nevyjde, navrhuje ministryně financí vyřešit situaci za pomoci Providentu nebo Home Creditu.

Stát přemýšlí nad dluhy

Insolvence nebo mikropůjčky? Ministerstvo financí v současné době řeší velké dilema, jak zachránit státní rozpočet pro rok 2022. Vláda totiž na příští rok schválila návrh státního rozpočtu se schodkem neuvěřitelných 320 miliard a vypadá to, že nám v dalších letech už nikdo nebude chtít žádné peníze půjčit, takže se bude šetřit na mnoha frontách. Jedním z nápadů, jak by mohl stát vydělat peníze je například zdanění prostituce. „Jáj ještě zdanit by nás chtěli ty ministři. Korona nám vzala klienty z Německa a teď ještě budeme platit daně,“ stěžuje si paní Eva, která se už 23 let živí „nejstarším řemeslem“.

FOTO: 8 rozdavačných pohledů ministryně Maláčové

8 rozdavačných pohledů ministryně Maláčové - miou8 rozdavačných pohledů ministryně Maláčové - m8 rozdavačných pohledů ministryně Maláčové - ma8 rozdavačných pohledů ministryně Maláčové - malac8 rozdavačných pohledů ministryně Maláčové - maláčová
Další fotky
8 rozdavačných pohledů ministryně Maláčové - me8 rozdavačných pohledů ministryně Maláčové - mi8 rozdavačných pohledů ministryně Maláčové - mie

V úvahu připadá i legalizace marihuany, která by podle propočtů pomohla Česku stát se nejbohatší zemí v Evropě. „Naši datoví analytici přišli na to, že kdyby Česká republika povolila legalizaci THC ke komerčním účelům, stalo by z ní druhé Švýcarsko,“ potvrdil tiskový mluvčí z ministerstva financí. Vláda bohužel odmítá legalizovat marihuanu, protože se jedná o nápad Pirátů a podle veřejného výzkumu by se pak mohl Ivan Bartoš stát příštím premiérem. Vládnoucí hnutí ANO stále spoléhá na lithium, díky kterému se Česko bude topit v bilionech, jak sliboval před volbami Andrej Babiš. To se bohužel v praxi také nepovedlo, ale naštěstí je tu ještě jedna naděje, tedy spíš dvě.

Z průšvihu by nám mohly pomoct mikropůjčky. Kdyby si každý z Čechů vzal mikropůjčku ve výši 20 tisíc korun a následně ji poslal do státního rozpočtu, tak bychom tímto způsobem mohli snížit veřejný dluh státu. Tento nápad se bohužel nelíbí 98 % Čechů, takže je tu plán B, který spočívá v poslání České republiky do insolvence. Insolvence je v této zemi odpovědí na všechno, takže s touto verzí souhlasíme.

Vše je smyšlené, takže to nikde nesdílejte ani nelajkujte.

Ferrari Lakatoš

Komentáře