Neobvyklý zážitek, díky kterému se možná budete na pár momentů cítit jako cyklistický Mojžíš, poskytuje belgická stezka, jež si neskromně říká „cyklistický ráj“.

Trasa s názvem „Cycling through Water“ („cyklistika skrz vodu“) vyrostla roku 2016 v parku Bokrijk nedaleko belgického města Genk. Nejen cyklisté zde můžou zažít, jaké to je bezpečně se projet pod vodní hladinou a přitom zůstat zcela suchý.

FOTO: Cyklostezka vedoucí pod hladinou belgického rybníka

Cyklostezka vedoucí pod hladinou belgického rybníka - afsCyklostezka vedoucí pod hladinou belgického rybníka - fietsen_door_het_waterCyklostezka vedoucí pod hladinou belgického rybníka - fietsen-door-het-water-in-bokrijkCyklostezka vedoucí pod hladinou belgického rybníka - bab_lens-ass-architecten_cycling-through-water_01Cyklostezka vedoucí pod hladinou belgického rybníka - preprocessed
Další fotky
Cyklostezka vedoucí pod hladinou belgického rybníka - Fietsen-door-water-Bokrijk

 

Stezka o délce přes dvě stě metrů se probírá rozlehlým rybníkem rezervace De Wijers, která chrání mnohé okolní vodní plochy. Vede z jednoho břehu na druhý s postupným sklonem a přesně v polovině dosáhne svého maxima. Právě tehdy má (většina) přítomných návštěvníků hladinu rybníka s rovinou vlastních očí.

Zbudování kuriózní cesty je součástí ambiciózního projektu provincie Limburgu, rozšířit atraktivnost jejich již tak kvalitních cyklotras, které se dnes rozprostírají přes 2000 kilometrů. „Nechceme vytvořit více kilometrů, ale více lepších kilometrů“ – říká Igor Philtjens, developer celého projektu.

Kolo: nejlepší přítel člověka: důvody, proč jeho pořízení už dál neodkládat

Stezka samozřejmě není určená pouze pro kolaře, ale i pro pěší, běžce nebo pro pozorovatele z dálky, kteří se baví iluzí plujících hlav na hladině rybníka.

Jan Králík

Komentáře