Dva letouny značky Iljušin IL-96-300 v hodnotě 65 a 85 milionů dolarů budou užívány pro soukromé účely prezidenta. Má v nich posilovnu, výzdobu ze zlata a nábytek s luxusními koženými potahy. Zarážející je i přes vysokou cenu snad ještě vyšší míra nevkusu.

Vladimir Putin vládne v Rusku od doby, kdy skončil Boris Jelcin. Vzpomenete si ještě na něj? Byl to takový hodný ruský děda, co se nebál si trochu vypít. Každopádně je to hodně dlouhá doba. Putin řídí Rusko již od roku 1999. Přirovnání k carovi tedy nejsou úplně nesmyslná. V Čechách jsme v tu dobu měli ještě kocovinu z Nagana. Jágr měl ještě vlasy. Hašek si ještě nemyslel, že je podnikatel.

FOTO: Podívejte se dovnitř Putinova letadla

Podívejte se dovnitř Putinova letadla - putin1Podívejte se dovnitř Putinova letadla - putin2Podívejte se dovnitř Putinova letadla - putin3Podívejte se dovnitř Putinova letadla - putin4Podívejte se dovnitř Putinova letadla - putin5
Další fotky
Podívejte se dovnitř Putinova letadla - putin6Podívejte se dovnitř Putinova letadla - putin7Podívejte se dovnitř Putinova letadla - putin9

Za tenhle čas si Putin vybudoval takovou pozici, že ho jeden nebo dva korupční skandály rozhodně nezničí. Teď na internet unikly fotky jeho nových letadel pro soukromé užití. Cena? 150 milionů dolarů. Fotky zavěsil na web uživatel “kungurov”. Komentoval je takhle: “Náš samozvaný car se rozhodl, že zbičuje své otroky, aby mu zaplatili k patnáctému výročí korunování dvě nová letadla. ”

Milý děda Boris Jelcin

O tom, že bohatství ještě není automaticky zárukou vkusu, jsme psali již na jiném místě. K interiéru letadel  jako takovému se toho moc říct nedá, snad jenom tolik, že slavnou ruskou kulturu v Putinově letadle nehledejte.

Jan Korda

Komentáře