Ke kurioznímu případu došlo v Havířově, kde policisté v jednom panelákovém bytě objevili ilegální výrobnu syrečků. Ve studentském bytě je vyráběla parta studentů, přičemž jeden z nich o ničem neměl tušení, protože se nakazil koronavirem, byl v karanténě ve vedlejším pokoji a hlavně ztratil čich.

Muž o tajné výrobně syrečků nevěděl

„Ten smrad ze syrečků byl cítit v celym paneláku. Mysleli jsme, že o patro nad náma se pořádá několikadenní syrečkovej festival, ale pak se ukázalo, že se tim ty mlaďoši živěj. Naběhla tam zásahovka a všechny odvezla,“ sděluje naší redakci svůj zážitek s se syrečkovým gangem, který sídlil v jednom havířovském paneláku. Parta studentů se rozhodla, že rozjede byznys, a tak začala doma ve studentském bytě vyrábět zrající olomoucké tvařůžky. Jeden ze studentů na bytě, kde se syrečky ilegálně vyráběly, dostal koronavirus a byl zavřený přes dva týdny ve svém pokoji, kde měl zásoby a vlastní toaletu. Během karantény navíc ztratil čich, takže netušil, co se ve vedlejší místnosti vlastně děje.

Pár dnů před opuštěním karantény věděli o výrobně syrečků v podstatě všichni v havířovském paneláku kromě mladíka s koronavirem. Jeden z nájemníků panelákového domu se následně rozhodl zavolat policii, protože zápach byl už naprosto nesnesitelný. Když do podezřelého bytu vnikla policie, nikdo v té chvíli nebyl doma, tedy kromě mladíka s koronavirem. Ten samozřejmě o ničem nevěděl, protože byl izolovaný v jedné místnosti a navíc bez čichu.

Celá situace se nakonec vysvětlila a výrobna syrečků se přesunula do gastronomických prostorů.

Vše by dopadlo dobře, kdyby se to stalo.

Ferrari Lakatoš

Komentáře