Vraždící mafiánka s tváří porcelánové panenky – Pupetta Maresca – pomstila svého manžela za bílého dne a pak se stala královnou podsvětí. Osaměle žije v Itálii dodnes.

Assunta Maresca – to je pravé jméno malé krasotinky, narozené roku 1935 a vyrůstající mezi samými bratry v nechvalně známé mafiánské rodině proslulé ve svém okolí pro svou schopnost extrémně rychle tasit nože. Jako jediné děvče v rodině, maličké, roztomilé, ale taky pořádně rozmazlené dostala přezdívku „Pupetta“ (panenka) a už se jí neřeklo jinak.

FOTO: Vraždící krasavice Pupetta Maresca

Vraždící krasavice Pupetta Maresca - marescas-wedding-dayVraždící krasavice Pupetta Maresca - una-foto-giovanile-di-assunta-maresca-detta-pupetta-277400Vraždící krasavice Pupetta Maresca - assunta-pupetta-maresca-giovaneVraždící krasavice Pupetta Maresca - pupetta-marescaVraždící krasavice Pupetta Maresca - pupetta-maresca-beauty-shot-closeup-featured
Další fotky
Vraždící krasavice Pupetta Maresca - assunta-maresca-standing

V devatenácti letech vyhrála místní soutěž krásy Miss Rovegliano – tou dobou se Pupettě dvořil místní bohatý mafiánek Pasquale Simonetti a ve svých dvaceti letech se stala jeho mafiánskou paní. Simonetti neměl soky jenom v lásce, ale jak už to v Itálii bývá, i v drsném byznysu. Nedlouho po svatbě Pupettina manžela nechal zneškodnit jeho rival Antonio Esposito.

V šestém měsíci těhotná dvacetiletá Pupetta vzala spravedlnost do vlastních rukou – v podobě pistole Smith & Wesson .38 a společně s mladším bratrem konfrontovali Esposita na ulici za bílého dne. Konfrontace proběhla desítkami smrtelných ran.

Uvězněna, s velkou podporou přihlížejících, zvolala Pupetta u soudu při hlasitém potlesku: „Udělala bych to znovu!“ Ve vězení porodila syna Pasquilita a odseděla si deset let. Na svobodě se z ní stala „Madame Camorra“ se slibnou kariérou v nelegálním byznysu.

Začala si s drogovým baronem Umberto Ammaturem, porodila mu dvojčata, ale zato přišla o svého osmnáctiletého syna. Pasqualito byl unesen a zavražděn – Pupetta celý život z vraždy syna obviňovala otce svých dalších dvou dětí Ammatura. Neměla ale důkaz, jinak by prý neváhala a vraždila znovu.

 

Giovanni Falcone – muž, který celý život bojoval proti sicilské mafii. Zastavila ho až půltunová výbušnina

Madame Camorra jindy ale opravdu neváhala a v roce 1982 byla spolu se svým druhem Ammaturem zatčena pro vraždu forenzního vědce Alda Semerariho, jehož tělo bylo nalezeno s oddělenou hlavou. K činu se na rozdíl od Ammatura nepřiznala a zůstala na svobodě. Dnes žije osaměle v italském Sorrentu.

Tomáš Ospalý

Komentáře