Ač se výběr interiérových dveří může zdát na první pohled jako jednoduchá záležitost, už od začátku vyplouvá na povrch mnoho neznámých, a to nejen co se povrchu týče, ale i dekoru samotného. Jaký materiál je pro můj domov nejlepší? S čím se vlastně dveře ladí? Mám raději zvolit klasickou výšku nebo dveře až téměř do stropu? Nejen na tyto otázky dostanete odpověď v prémiovém showroomu SAPELI Unlimited v pražském Karlíně, který navíc k této problematice přistupuje zcela jinak. Posuďte sami.

Hned v úvodu je třeba zmínit, zapomeňte na listování katalogy a brožurami. SAPELI Unlimited je místo určené pro kreativitu, tvorbu, plnění dávných snů a třeba i bláznivých nápadů.

Nenápadný design bar umístěný u stěny showroomu v sobě ukrývá až čtyři stovky reálných vzorků povrchů, skleněných výplní, klik, zárubní, dýh, hran, závěsů, posuvných systémů a řezů dveří. Vše si můžete vzít do ruky, osahat, porovnávat, zkoušet. Tím ale možnost vizualizace rozhodně nekončí.

S pomocí interaktivní aplikace a LED panelu si svou představu můžete zhmotnit v životní velikosti na přítomném LED panelu. Daleko lépe si tak uděláte názor, zda vybrané řešení splňuje to, co jste chtěli a spolu s přítomnými experty doladíte na místě vše do posledního detailu.

SAPELI Unlimited je rovněž prostor, kde si můžete dát schůzku se svým architektem a spolu s prodejcem a technickým poradcem si společně u šálku kávy utřídíte vaše představy a přání. Nikdo vás nebude nikam tlačit, vždyť jedním z hesel této designové laboratoře v přízemí budovy AFI Butterfly je, že diskuse je předpoklad pro zdařilé návrhy.

Mezi vystavenými produkty má své místo i trojice dveří MUTEO, které pro SAPELI navrhl přední český průmyslový designér Petr Novague a jenž získaly snad všechny ceny, které si lze ve světě designu představit, včetně Red Dot Awards. MUTEO je systém, který má svou hloubku, plasticitu, sošnost a eleganci. Díky němu lze v interiéru tvořit čisté, nerušené plochy, které jsou určitým snem každého moderního architekta.

www.sapeli-unlimited.com

Komentáře