Opakuje se to jednou za rok. Večer a noc, kdy musíte jít slavit a pít. Jíst a pít, i když nechcete. No tak nedělej fóry, Blážo. Následně si můžete vybrat s kým. Tedy většinou. Jedna pecka střídá druhou.

Jsou situace, které si žádají předem jasně stanovený oděv. Současně jistá místa nesvazují tak přísné podmínky. Vybrali jsme ty nejkrajnější situace, které mohou nastat, a vybrali outifity, ve kterých nešlápnete vedle. Takže, jaký Silvestr vás letos čeká?

 

Pitka s kamarády na horách

V případě horské chaty se s dress codem můžete trápit nejméně. Veverkám bude jedno, jestli máte na sobě svetr Givenchy nebo z konfekce. Proto vybírejte spíše kousky, ve kterých vám nebude zima a nebude vás štvát, když vám svetr propálí cigaretou. Je jen otázkou času, kdy pivo (čti jako nealko) začnete zapíjet jackem (čti alko) a jako nejlepší nápad vstupu do nového roku bude vyfotit si společně zadky. Ano, loňskou eskapádu, kdy jste tancovali na hity Michala Davida se slipy na hlavě, máloco překoná.

 

Undreground party v bytě na Žižkově

Než těm částečně sjetým zoufalcům předvedete svoje nejlepší módní úlovky, zvažte, jestli vám skutečně tenhle večer za to stojí. Až budete večírek opouštět v těžko popsatelném stavu, ujistěte se, že máte na sobě svou koženou bundu a svoje air maxy. Stejně tak po očku sledujte, co si z té hromady kabátů vytahují všichni, co budou odcházet před vámi. Je možné, že se domů budete vracet s kocovinou a ve smradlavých teniskách o dvě čísla menších. Ale třeba v Africe umírají děti hladem, takže se bude mít ještě někdo hůř než vy.

 

Večírek u (jakýchkoliv) rodičů doma

Ano, i tohle může nastat. Pozor na spotřebu alkoholu. Pardon, nejprve se budu muset opít, abyste mi přišli zajímaví. Rodiče jsou zpravidla ke svým vlastním potomkům mnohem kritičtější než k jejich partnerům. Cokoliv, co si vy oblečete, bude pozorováno, hodnoceno, kritizováno a nakonec odsouzeno. Oblečte se vkusně a přijměte fakt, že někomu se prostě nezavděčíte.

 

Párty ve VIP klubu nebo posh baru

Stylová párty si žádá stylovou kombinaci. Vytáhněte vše, co se třpytí a leskne. Sako Balmain a koně Saint Laurent si říkají o pozornost. Slim sako nebo nesmyslně drahé triko z vás udělá znalce trendů napříč světem. Takže, s kým se uvidíme v Tretter’s?

 

Black tie večer

Pokud jste se rozhodli poslední den v roce trávit v divadle, hotelu či na zaoceánském parníku, počítejte s tím, že budete muset vytáhnout smoking. Konec roku je pořád slavnostní událost. Přesto v jistých prostorách, kde si jindy nemůže dovolit velké experimenty, jsou i dnes mravy povolené. Sako z brokátu nebo odvážné barvy sametu mají povolenku. Klasický smoking na dnešní noc vyšperkujte zajímavým obutím nebo například broží do klopy saky.

 

Tematická párty

A ano – velké finále. Párty s tématem. Tuhle párty pořádají zpravidla holky. Chlapa by nikdy nenapadlo převlíct se za děvky a faráře. Jak se na tuhle party dostanete? Bude ji pořádat vaše přítelkyně, kamarádka vaší přítelkyně nebo přítelkyně vašeho kamaráda. Ano, účast je povinná. Než se nadějete, budete mít na sobě flitrovanou košili nebo dupačky. Přesto se ještě těsně před samotnou párty ujistěte, zda téma skutečně platí, ať v záplavě černých oversized mikin nejste jediný v kostýmu Eltona Johna.

Jirka Hofbauer

Úspěšná společnost prorazila do celého světa večírky plnými sexu v maskách. Jsou luxusní, oblíbené a výdělečné

Komentáře