To, že nová herní konzole PlayStation 5 od společnosti Sony by měla disponovat opravdu úctyhodným výkonem, se v herní branži proslýchá už nějaký ten pátek. O samotném vzhledu přístroje se však doposud vědělo jen pramálo. Díky společnosti LetsGoDigital, která zdigitalizovala uniklý design očekávané konzole, si nyní konečně můžeme udělat představu o tom, jak bude s velkou pravděpodobností nová herní mašina vypadat.

Digitální vizualizace odhalila bezšroubový design s velkým množstvím odvětrávacích otvorů, četné modré LED diody pak dodávají zařízení jistý futuristický nádech. V naší galerii se podívejte, jak by nová konzole od společnosti Sony měla nejspíše vypadat.

FOTO: Sony pravděpodobně unikly nákresy plánovaného PlayStationu 5. Takhle by měl vypadat

Sony pravděpodobně unikly nákresy plánovaného PlayStationu 5. Takhle by měl vypadat - sonys-playstation-5-letsgodigital-render-01Sony pravděpodobně unikly nákresy plánovaného PlayStationu 5. Takhle by měl vypadat - sonys-playstation-5-letsgodigital-render-02Sony pravděpodobně unikly nákresy plánovaného PlayStationu 5. Takhle by měl vypadat - sonys-playstation-5-letsgodigital-render-04Sony pravděpodobně unikly nákresy plánovaného PlayStationu 5. Takhle by měl vypadat - csm_elektronisch_apparaat_987ada760bSony pravděpodobně unikly nákresy plánovaného PlayStationu 5. Takhle by měl vypadat - ps4-consoles

Jednoho z klíčových konstrukčních prvků nového PlayStationu 5 si můžeme všimnout v horní části konzole, kde je vytvarováno písmeno „V“. To by, kromě jasné spojitosti s římským označením pro číslici „5“, mělo sloužit k efektivnějšímu průtoku vzduchu v tomto stroji napěchovaném nejnovějšími technologiemi. Je očekáváno, že PS5 přijde na trh s několika průlomovými funkcemi, jako je například zobrazování her v rozlišení 8K. Dále se můžeme těšit na výkonný 8-jádrový procesor AMD Ryzen a rychlý SSD disk, které zaručí kratší dobu načítání a celkově plynulejší zážitek z používání konzole.

PlayStation 5 by se podle dostupných informací měl začít prodávat koncem roku 2020. Sony však zatím žádné pevné oficiální datum neoznámilo, stejně tak společnost nepotvrdila pravost uniklých materiálů týkajících se designu konzole, což ale ani nikdo nečekal. Jestli se opravdu jedná o finální vzhled PS5, nebo ne, se tak pravděpodobně dozvíme až v průběhu příštích několika měsíců.

Michal Švehla

Co dělají vysloužilí akční hrdinové? Táhne je to politiky a chtějí dál zachraňovat svět

Komentáře