V neděli 20. 3. 2022 se v polské Lodži uskuteční jedinečný charitativní koncert, jehož cílem je získat finanční prostředky na podporu občanů Ukrajiny. Všechny peníze z akce budou věnovány humanitární organizaci Polish Humanitarian Action. Discovery koncert odvysílá v přímém přenosu 20. března od 20:10 ve 21 zemích.

Společně s Ukrajinou je hudební akce pořádaná jako akt solidarity s lidmi prchajícími před válkou. Veškeré prostředky z prodeje vstupenek budou věnovány organizaci Polish Humanitarian Action, která na Ukrajině od roku 2014 pořádá pravidelné mise. TVN pro tento účel daruje výtěžek z desetiminutového reklamního bloku, který bude akci předcházet. Během koncertu budou moci diváci ze zemí mimo Polsko přispět na následujícím odkazu: https://www.siepomaga.pl/en/pah-ukraina nebo mohou navštívit stránku https://discoveryrise.org/. Všichni umělci zapojení do projektu se vzdali honoráře.

Discovery bude koncert vysílat v přímém přenosu ve střední a východní Evropě. Benefiční koncert budou moci sledovat diváci Discovery v Albánii, Bosně, Bulharsku, Černé Hoře, České republice, Estonsku, Chorvatsku, Izraeli, Kosovu, Kypru, Litvě, Lotyšsku, Makedonii, na Maltě, v Moldavsku, Rumunsku, Řecku, Srbsku, na Slovensku, ve Slovinsku a na Ukrajině.

Během koncertu Společně s Ukrajinou vystoupí na pódiu Atlas Areny v Lodži největší hvězdy polské a ukrajinské hudební scény: Vito Bambino, Krzysztof Zalewski, Igo, Daria Zawiałow, Stanisław Soyka, Anita Lipnicka, Kayah, Natalia Przybysz, Maciej Musiałowski, Tomasz Ziętek, Tina Karol, Dagadana, Jerry Heil a Daria Psekho. Umělci představí současné písně i známé písně z historie polské a ukrajinské hudby. Do projektu se zapojili i přední polští herci jako Maja Komorowska, Danuta Stenka, Vanessa Aleksander, Andrzej Seweryn a další.

Hudebním režisérem koncertu je Wojciech Urbański, skladatel, producent a autor znělek televizních pořadů, filmů a rozhlasových her. Koncept akce vznikl ve spolupráci s Annou Stavychenko, ředitelkou Kyjevského symfonického orchestru, která v současné době pobývá v Polsku. V kapele a sboru doprovázejících pódiová vystoupení se představí polští i ukrajinští umělci. Na projektu se podílí i Polské divadlo ve Varšavě.

Akci pořádá agentura Follow The Step ve spolupráci s televizním partnerem TVN Grupa Discovery.

Foto: Discovery

Komentáře