Boxerská organizace Probellum oznámila uzavření nového partnerství s Discovery Sports, které se týká vysílacích práv k několika očekávaným zápasům.

Partnerství započne dvojicí eventů, které proběhnou 18. a 19. března. Discovery Sports odvysílá dvě show ze série Probellum Evolution na lineárních stanicích Eurosportu, streamovací platformě discovery+ a v aplikaci Eurosport Player. Tímto způsobem je budou moci sledovat miliony domácností na více než 62 trzích a teritoriích napříč Evropou a Indickým subkontinentem.

Probellum se od svého založení v září 2021 podařilo vytvořit rozsáhlou síť čítající přes 50 zápasníků z celého světa. Sestava zahrnuje současné i bývalé světové šampiony, bývalé olympioniky i současné hvězdy na vzestupu.

První show proběhne 18. března v Dubaji a fanoušci se mohou těšit především na francouzskou šampionku v lehké váze Estelle Mossely. Druhý večer pak odhalí, jak se král anglických zápasů v muší váze Sunny Edwards vypořádá s vyzyvatelem Muhammadem Waseemem z Pákistánu.

„Dohoda o vysílacích právech hned k několika večerům s tak klíčovým vysílatelem, jako je Discovery, je pro Probellum opravdu jedním z klíčových milníků. Discovery dokáže oslovit obecenstvo z celého světa, proto jsou její platformy skvělým nástrojem, jak představit box i novým divákům. Předpokladem je samozřejmě kvalitní soupiska, na které figurují ti nejlepší celosvětoví zápasníci,“ říká Richard Schaefer, prezident organizace Probellum. „Věřím, že se nám společně podaří skutečně proměnit to, jak je v současnosti box vnímán. Vůbec nepochybuji, že spolupráce s Discovery bude skvělá a pomůže nám vygenerovat úplně novou dimenzi zážitků ze sledování boxu,“ dodává.

V tom s ním souhlasí i Trojan Paillot, viceprezident Discovery Sports pro akvizice sportovních práv: „Discovery má dlouholetou zkušenost s prezentací ne tak úplně známých a sledovaných sportů širokému publiku. Turnajům a eventům jsme schopni zajistit velký dosah prostřednictvím celého spektra našich televizních kanálů a digitálních platforem. Díky globálnímu dosahu je nová dohoda s Probellum skvělou příležitostí představit některé z nejlepších boxerů milionům nadšených fanoušků v Evropě i na indickém subkontinentu.“

Discovery se může pochlubit titulem Domova olympijských her v Evropě, a proto už podruhé od Olympijských her v Tokiu 2020 bude vysílat zápasy bývalých olympioniků, nyní ovšem soutěžících pod vlajkou organizace Probellum. Za všechny jmenuje trojlístek šampionů – již zmíněnou Estelle Mossely, která získala olympijské zlato v roce 2016, zápasníka v supertěžké váze Bakhodira Jalolova z Uzbekistánu a Brazilce Herberta Sousu, který soutěží ve střední váze. Oba posledně jmenovaní jsou držiteli zlaté medaile z her v Tokiu 2020.

Diváci se mohou těšit i na další trojici olympijských talentů – stříbrného medailistu Pata McCormacka, jeho dvojče Luka McCormacka, a Petera McGraila. Všichni tři přitom v Japonsku reprezentovali tým Velké Británie. Chybět nebude ani v Tokiu bronzový Hovhannes Bachkov z Arménie.

Po dvojvečeru v Dubaji se zápasníci Probellum přesunou 25. března do Newcastlu, kde se tamní rodák Lewis Ritson střetne s Černohorcem Dejanem Zlaticaninem. Ani jeden z nich se přitom netají tím, že aspirují na titul světového šampiona.

Potom bude vysílání Eurosportu pokračovat 22. dubna z Liverpoolu. Zde se o titul v bantamové váze utkají lokální hrdina Paul Butler a světový šampion John Riel Casimero z Filipín. V závěru se Probellum přesune do Londýna, kde nás v květnu čeká velkolepé finále.

Probellum v minulém týdnu oznámilo také partnerství s cenami ověnčenou produkční společností Whisper. Díky této spolupráci budou všechny turnaje obohaceny o kreativní grafický design, všeobjímající kamerové záběry a kvalitní kreativní storytelling doplněný o komentáře expertů na box. Diváci si tak budou moci připadat jako by seděli doslova na nejlepších možných místech.

Foto: Eurosport

Komentáře