Nezlomná víra v temné síly existovala i v poměrně moderní době. Rhode Island, rok 1892: George Brown byl donucen vystrašeným davem exhumovat (tedy v podstatě vykopat) tělo své nedávno zesnulé dcery. Další kroky byly však ještě hrůzostrašnější.

Incident z konce 19. století se stal jedním z nejlépe zdokumentovaných exhumací lidského těla za účelem vymýcení temných sil. Na východě USA  totiž v předminulém století vypukla epidemie tuberkulózy. Smrtelná choroba zapříčinila paniku a místní obyvatelé si nešťastné časy často vysvětlovali působením sil nemrtvých – vampýrů.

Lady Dai zemřela před více než 2000 lety. Její mumie ale vypadá, že se každou chvíli probudí

Jednou z posledních obětí byla rodina Brownových z Exeteru. George Brown a Mary Brownová byli rodiči tří dětí. Zasáhla je, jako mnoho dalších, právě tuberkulóza – první podlehla matka Mary, nedlouho poté její dvacetiletá dcera Olive. Zbytek rodiny se zdál být po pár let zdráv, ale nakonec nemoc propukla i u tehdy devatenáctileté Mercy a jejího bratra Edwina.

Edwin s tuberkulózou po nějaký čas bojoval, Mercy ale zemřela nedlouho po prvních příznacích. „Prokletí“ rodiny si mnozí vysvětlovali přítomností upíra mezi jejími členy. Vina padla na zesnulou Mercy, která se prý začala ze záhrobí přiživovat na utrpení svého nemocného bratra.

I přes nevoli byl její otec George donucen exhumovat Mercyno tělo, které leželo pouhé dva měsíce v ledové zemi a bylo tedy nepřekvapivě (na rozdíl od několik let mrtvých těl Mary a Olive) v zachovalém stavu. Místní si to i přes naléhání přítomného doktora, který dokázal celou situaci logicky objasnit, vyložili po svém – Mercy byla upír.

Mladá uklízečka darovala své mrtvé tělo vědě – z Harriet Cole zbyl jenom nervový systém

Srdce a játra devatenáctileté dívky byly vyjmuty z jejího těla, spáleny v ohni a onen popel smíchaný s vodou byl podán jejímu na smrt nemocnému bratrovi. Jedině tak se prý dala kletba zlomit. A jak to dopadlo? Nešťastný Edwin zemřel o pouhé dva měsíce později.

Jan Králík

Komentáře