Letošní ročník festivalu Beats for Love v Ostravě přinesl spoustu nezapomenutelných okamžiků a překonal hned několik rekordů. První den se sice musel potýkat s bouřkou a prudkým lijákem, ale to nadšení návštěvníků rozhodně nebrzdilo. Festival přilákal rekordních 150 tisíc lidí, přičemž nejvíce návštěvníků se v areálu Dolních Vítkovic sešlo v noci ze soboty na neděli – 44 tisíc.

Mezi největší hvězdy festivalu patřil nizozemský DJ Tiësto, který svou show doplněnou ohňostrojem a dalšími efekty přilákal největší dav fanoušků. Nezaostávali však ani další interpreti, například Blasterjaxx, Deadmau5 nebo Apashe, jenž předvedl jedinečné spojení elektronické hudby a živého orchestru. DJ Hardwell navíc potěšil fanoušky nečekanou ranní show na Future stage, čímž výrazně překonal očekávání a přispěl k nezapomenutelné atmosféře festivalu.

Organizace festivalu byla na vysoké úrovni, což potvrdil i ředitel festivalu Kamil Rudolf. I přes drobné potíže, jako byly přeháňky a několik změn v programu, byl festival zorganizován na jedničku. Novinkou byla také čtyřhodinová diskuse Talking Beats, která se setkala s velkým úspěchem, a díky nečekanému zájmu návštěvníků snad dostane v budoucnu větší prostor.

Festival Beats for Love nabídl kromě hlavní stage také mnoho dalších scén zaměřených na různé hudební žánry. Návštěvníci si tak mohli vychutnat širokou škálu hudby od house, techna, drum and bassu až po reggae a jungle. Charitativní sbírka rovněž překonala všechna očekávání – její výtěžek byl věnován desetileté Kateřině Bojkové, která byla loni vážně zraněna při dopravní nehodě. Příští rok nás čeká jubilejní desátý ročník, na který se už nyní těší tisíce fanoušků.

Foto: BfL

Komentáře