Všechno má svá pravidla. A vždycky existují tajné triky, které vedou k úspěchu rychleji, než když je nepoužijete. Možná je milionářem váš soused, do nějž byste to do něj v životě neřekli. Jak ke svému bohatství přišel? A proč to na něm není vůbec vidět? Zcela jistě měl a stále má na paměti tyto zásady. Nebo aspoň některé z nich.

Vždy utratí míň, než vydělá

Jeho mantrou je, že kdo šetří, má za tři. Zní to stupidně jednoduše, ale opravdu to tak je. Ono se vám totiž velmi lehko stane, že vyděláte spoustu peněz, řádově milionů, a následně je začnete rozhazovat za věci, které vám k ničemu nejsou. Na svou šetrnost, díky níž jste přišel k bohatství, proto nezapomínejte, ani když už bohatý budete.

FOTO: Jak bydlí 10 nejbohatších lidí planety?

Jak bydlí 10 nejbohatších lidí planety? - 01-jeff-bezosJak bydlí 10 nejbohatších lidí planety? - bill-gates-house-pictures-pulling-inJak bydlí 10 nejbohatších lidí planety? - 03-warren-buffettJak bydlí 10 nejbohatších lidí planety? - 05-bernard-arnaultJak bydlí 10 nejbohatších lidí planety? - 06-mark-zuckerberg
Další fotky
Jak bydlí 10 nejbohatších lidí planety? - 06-amancio-ortegaJak bydlí 10 nejbohatších lidí planety? - 07-carlos-slim-heluJak bydlí 10 nejbohatších lidí planety? - 08-charles-kochJak bydlí 10 nejbohatších lidí planety? - 09-david-kochJak bydlí 10 nejbohatších lidí planety? - 10-larry-ellison


Trpělivost bude odměněna

Jestli věříte, že se milionářem stanete přes noc, jako mávnutím kouzelného proutku, zkoušejte sportku dál. Ti z vás, co stojí nohama na zemi, nechť mají na paměti, že trpělivost růže přináší. Do milionového cíle možná budete postupovat pomaleji, než byste si mysleli, ale když budete systematičtější, s úspěchem do něj dorazíte.

Skromnost nade vše

Než získáte kýžené bohatství, uskromněte se. Nepotřebujete dům se zahradou, když vám stačí (samozřejmě hezký) byt. Nemusíte mít každý druhý rok nové auto, vždyť to, co máte teď, je úplně v pohodě. A co ty business letenky, nejsou vlastně úplně zbytečné?

V plné výši

Kreditní kartu se nebojte použít, ale pouze v nutných případech, při cestování do zahraničí, aby vám někdo nevybílil účet s vlastními penězi, a dejte si závazek, že vždy na ni celou utracenou částku vrátíte hned, jakmile to bude možné.

Nepřetrhnout se

Jasně, když budete mít víc než jedno zaměstnání, budete víc vydělávat, takže milionářem se můžete stát rychleji. Ale zároveň mnohem unaveněji a vyčerpaněji. Souvisí to s už zmíněnou trpělivostí, nesnažte se svůj první milion urvat tím, že budete pracovat 90 hodin týdně.

Nepodělat se

Víte, co mějte vždycky v hlavě? Že štěstí je krásná věc, ale prachy si za něj nekoupíš. Možná vyděláte, co si přejete, snadněji, než kdyby se to stalo alfou a omegou vašich životů.

Martin Hradecký

A zde si můžete přečíst, co dělat ve dvaceti, abyste vypadali dobře i ve čtyřiceti.

Komentáře