Ministr zdravotnictví Jan Blatný dnes na mimořádně svolané tiskové konferenci zveřejnil podobu prvního omezení, které se bude týkat lidí nenaočkovaných proti viru COVID-19.

Ministr Blatný dnes před devátou hodinou ranní na ministerstvu zdravotnictví svolal mimořádnou tiskovou konferenci pro média a novináře. Uveřejněna na ní byla podoba prvního omezení pro občany České republiky, kteří si nenechají aplikovat vakcínu proti koronaviru nejpozději do 1. března 2021.

„Pokud někdo nebude do konce února naočkovaný proti koronaviru, nebude mít povoleno si na dovolenou vozit vlastní řízky. A ačkoliv samozřejmě mluvím primárně o zahraničních cestách, hlavně do Chorvatska, zákaz řízků bude pro neočkované lidi platit i na území České republiky,“ prozradil Blatný, jakým způsobem chce Čechy k očkování motivovat.

Neočkovaní Češi budou muset nosit alobalovou čepici, navrhuje vláda

Na tiskovou konferenci dorazil po chvíli i sám předseda vlády a zmocněnec pro očkování Andrej Babiš, a do diskuze se okamžitě zapojil.

„No tak my víme, že do toho března všechny naočkovat nestihneme, ani 10% z vás ne, ale to není naše chyba,“ začal s vládní obhajobou Babiš. „Kdybyste jako Češi nevstoupili do Evropské unie, mohli jsme to mít dávno vyřízené, jako ve Velké Británii. A za to nemůže Babiš! Protože Babiš tady v politice ještě před vstupem do Evropské unie ani nebyl!“ zvolal vítězoslavně premiér a za okázalé ignorace četných dotazů od novinářů s úsměvem opustil místnost.

Michal Švehla

Pozn.: V rámci kvalitní novinářské praxe je článek zcela vyfabulovaný. Zpráva je poplašného nebo jinak zavádějícího charakteru, proto by si ji neměl nikdo číst.

Komentáře