Bvlgari neustále podporuje vědeckou a lékařskou komunitu v jejím boji proti koronaviru. Měsíc poté, co značka Bvlgari oznámila štědrý dar pro nemocnici Spallanzani, který jí má pomoci získat nový nejmodernější 3D mikroskop s vysokým rozlišením, Bvlgari přišla s dalším příspěvkem pro celonárodní kampaň v oblasti prevence, boje a eradikace Covid-19.

Římská šperkařská značka se spolu se svým dlouholetým partnerem pro výrobu parfémů, společností ICR (Industrie Cosmetiche Riunite, Lodi), rozhodla věnovat řádově stovky tisíc balení desinfekčního gelu na ruce. Desinfekční přípravek bude přednostně dodáván do všech zdravotnických zařízení prostřednictvím Protezione Civile (italský organ v oblasti civilní ochrany).

„Dle mého názoru Bvlgari, jako významný ekonomický aktér a symbol Itálie, nese odpovědnost za pomoc a podporu v úsilí jednotlivých států v prevenci Covid-19, boji s tímto virem a jeho eradikaci. Díky našim odborným znalostem v oblasti výroby parfémů jsme spolu s ICR dokázali vyvinout čisticí gel na ruce se sanitizérem, který bude vyroben v naší továrně v Lodi, kde se vyrábějí naše luxusní parfémy a hotelové vybavení. Jsme si vědomi obtížné situace, kterou v současné době procházíme, a věříme, že je naší povinností přispívat svými znalostmi a výrobními kapacitami k jejímu řešení. Děkujeme italským orgánům civilní ochrany, které se postarají o dopravu a distribuci,“ uvedl generální ředitel společnosti Bvlgari Jean-Christophe Babin.

Gelový přípravek na mytí rukou bude distribuován v 75 ml recyklovatelných lahvích prostřednictvím Protezione Civile (italské oddělení civilní ochrany), aby pomohl nejkritičtějším článkům infrastruktury, které jsou dnes v první linii boje s virem. Bvlgari plánuje v příštích dvou měsících vyrobit stovky tisíc lahví.

„Náš vědecký výzkumný a léčebný ústav je instituce s národním a mezinárodním záběrem,” vysvětluje generální ředitelka nemocnice Spallanzani Marta Branca, „a jako taková musí po linii vědeckého výzkumu nejen reagovat na mimořádné události, ale především podporovat naději na nalezení léku a vakcín na tento typ infekce, ale i na jiná závažná infekční onemocnění. Podpora ze strany Bvlgari nám dává skutečný pocit stabilní a trvalé spolupráce.“

Bvlgari je součástí LVMH Group, světového lídra v oblasti luxusních produktů a provozovatele rozsáhlé retailové sítě. Mateřská skupina minulý týden oznámila podobnou podporu francouzským zdravonickým organum a vyrábí ve svých laboratořích pro parfémy a kosmetiku (Dior, Guerlain, Givenchy) přibližně 50 tun týdně dezinfekčního gelu, který bude jako velkorysý dar distribuovat do francouzských nemocnic. Skupina také zadala čínskému dodavateli objednávku značného množství masek. Prvních 10 milionů masek dorazí do Francie tento týden. Skupina také v současné době hledá způsob, jak poslat několik milionů roušek do Itálie a Španělska.

Česká firma vyrábí špičkové masky do první linie. Používá je armáda, ambasády i Hrad

Komentáře