ASUS uvedl na český trh notebook Zephyrus G16 (2024). Nejnovější generace výkonného, tenkého a lehkého herního notebooku přináší šasi z hliníku, světelnou lištu Slash Lighting na víku a úplně novou barevnou variantu Platinum White. Nové hranice výkonu pro hráče i tvůrce obsahu zajišťuje špičkový procesor Intel s AI akcelerací a grafická karta NVIDIA.

Zephyrus G16 je také vybaven displejem ROG Nebula, který využívá OLED panel se špičkovou věrností barev a podporou technologie G-SYNC pro kvalitní hraní. Mimořádně účinné chlazení využívá technologii Tri-Fan se třemi ventilátory, tekutý kov a na vybraných modelech i odpařovací komoru. To umožňuje notebooku zachovat si nízké teploty navzdory tenkému tělu. Novinka se v Česku začíná prodávat za 71 490 Kč s DPH.

Zcela nový design

Zephyrus G16 (2024) zaujme úplně novým celohliníkovým šasi, které je vyrobeno CNC obráběním. To notebooku propůjčuje ideální kombinaci nižší hmotnosti, strukturální tuhosti a většího vnitřního prostoru. Díky tomu nabízí klávesnici přes celou šířku zařízení a větší a hlasitější reproduktory s vynikajícími basy na úrovni 100 Hz. Reproduktory jsou o 25 % větší než u předchozí generace a současně se jejich hlasitost zvýšila o 47 %. Zephyrus G16 má i větší klávesy, na kterých se pohodlněji píše a větší touchpad pro pohodlnější ovládání. Zephyrus G16 se dodává s tříměsíčním předplatným služby Xbox Game Pass Ultimate, která poskytuje přístup ke knihovně obsahující stovky her.

Prémiové celohliníkové šasi je dostupné v úplně novém barevném provedení Platinum White s odvážnou matnou povrchovou úpravou. Zephyrus G16 je charakteristický novým LED světelným LED páskem na víku. Tento Slash Lighting dělí diagonálně víko na dvě části a díky animovaným sekvencím umožňuje přizpůsobit světelné efekty podle vkusu uživatele. Zephyrus G16 je tenký jen 1,49 cm a váží pouze 1,85 kg.

Posunuje hranice výkonu díky AI

Zephyrus G16 je vybaven procesorem až Intel Core Ultra 9 185H s výpočetním AI výkonem na úrovni 11 TOPS a grafickou kartou až NVIDIA GeForce RTX 4090, která zvládne nejnovější hry a kreativní aplikace. Díky speciální podpoře umělé inteligence pro nástroje, jako jsou Omniverse a Stable Diffusion, mohou uživatelé generovat snímky přímo v notebooku během několika sekund. Úprava videa a 3D renderování jsou díky AI akceleraci více než dvakrát rychlejší a zároveň spotřebovávají méně energie, takže výdrž na baterie se prodloužila.

První ROG notebook s OLED displejem

ROG Zephyrus G16 je první herní notebook této značky s OLED displejem. Nabízí rozlišení 2,5K a obnovovací frekvenci 240 Hz, která zaručuje nejen věrnost obrazu, ale i ostrý obraz v akčních hrách. Díky partnerství se společnostmi Samsung a NVIDIA jde o prvotřídní notebookový OLED displej s podporou G-SYNC, který nabízí čistý obraz, i když snímková frekvence na chvíli klesne.

Displej ROG Nebula s OLED panelem nabízí vše, co hráči potřebují. Má poměr stran 16:10, certifikaci VESA DisplayHDR True Black 500 a vysoký kontrastní poměr 1 000 000:1. Díky skutečné černé barvě vynikne HDR obsah i hry. Displej se může pochlubit 100% pokrytím barevného prostoru DCI-P3 a barevnou odchylkou Delta E menší než 1. Proto jsou tyto herní panely vhodné i jako primární obrazovka pro tvůrce obsahu, kteří vyžadují přesné zobrazení barev. Velmi rychlá doba odezvy na úrovni 0,2 ms (GTG) prakticky eliminuje ghosting a poskytuje nejčistší možný obraz.

Mimořádně účinné chlazení

Ultratenké a výkonné notebooky vyžadují velmi účinné chlazení, a proto je Zephyrus G16 vybaven nejnovějšími funkcemi v oblasti inteligentního chlazení. Vysoce účinnou teplovodivou pastu z tekutého kovu na procesoru doplňují ventilátory Arc Flow 2. generace, které zajišťují efektivní odvod tepla z těla notebooku. Technologie Tri-fan využívá třetí pomocný ventilátor ke zlepšení proudění vzduchu a současně pomáhá při odvodu tepla z grafické karty. Konfigurace notebooku Zephyrus G16 s grafickými kartami NVIDIA GeForce RTX 4080 a RTX 4090 jsou místo toho vybaveny vlastní odpařovací komorou a dvěma ventilátory.

Komentáře