Titul nejlepšího kempu letos obhájil Camping Rožnov, který v anketě Kemp roku zvítězil i v minulém roce. V nových kategoriích však obstály i další. Porota u nich ocenila například recyklovatelné nádobí, kvalitní domácí kuchyni nebo ZOO koutek pro děti.

Do konce srpna poslali lidé bezmála deset tisíc hlasů, jimiž podpořili své favority, a to nejen ty kempy, které se do ankety aktivně přihlásily. „Po kontrole platnosti hlasů a jejich výsledném sečtení jsme získali výsledné pořadí, o kterém rozhodly hlasy samotných návštěvníků. Z nich jsme po společné diskuzi s odbornou porotou následně vybrali vítěze v každé z deseti soutěžních kategorií dle cílové skupiny kempu,“ vysvětlil Adam Gros, CEO webového portálu Dokempu.cz.

Absolutním vítězem se stal Camping Rožnov, který zabodoval krásným prostředím, čistotou i milým personálem. Za ním na druhém místě skončil kemp Sedmihorky, dále pak Vranovská pláž. Organizátoři vedle absolutního pořadí oznámili také vítěze v nových kategoriích, jako je například Objev roku, Skokan roku nebo Nejlepší malý kemp.

Do odborné poroty tentokrát zasedl Tomáš Zástěra. „Výběr to nebyl vůbec jednoduchý. Nabídka kempů je u nás momentálně na nejlepší úrovni, co kdy byla, přesto se nám nakonec podařilo vybrat celkové vítěze i vítěze v jednotlivých kategoriích. Soutěž mi dala příležitost poznat nová místa. A už teď můžu prozradit, že do některých z nich si v příštím roce rozhodně udělám výlet,“ nastínil Tomáš Zástěra, ambasador letošního ročníku ankety.

V roce 2022 se do ankety aktivně zapojilo 150 kempů a rekreačních středisek, celkem však mohlo být hodnoceno více než 1 500 českých a slovenských ubytovacích zařízení. Kompletní výsledky a další podrobnosti najdete na webu Dokempu.cz.

Top 10 – absolutní pořadí
1. Camping Rožnov
2. AUTOCAMP SEDMIHORKY
3. Camping Vranovská pláž
4. Kemp Keramika
5. Autokemp Buňkov
6. Autokemp Sykovec
7. TOP camping GORALSKÝ DVOR
8. Autokemp Budišov nad Budišovkou
9. CAMP DOLCE
10. Koupaliště a kemp Pecka

 

Vítězové jednotlivých kategorií Název kempu
Skokan roku Kemp Velehrad
Objev roku Kemp a penzion HARASOV
Nejlepší kemp pro rodiny s dětmi Camping Rožnov
Nejlepší kemp na koupání Camping Vranovská pláž
Nejlepší malý kemp Autokemp Budišov nad Budišovkou
Nejlepší kemp pro rybáře Autokemp Brodský
Nejlepší kemp pro karavany AUTOCAMP SEDMIHORKY
Nejlepší kemp pro motorkáře Autokemp Sykovec
Nejlepší kemp pro vodáky Kanak – kemp Branná
Nejlepší kemp pro cyklisty Autokemp Buňkov

 

Foto: Dokempu.cz

Komentáře