Rok 2020 nebyl příliš přívětivý k venkovním akcím. Přes to všechno se však dokázala sejít odborná porota v rámci asociace Happy Idiot, která rozhodla o tom, že nejzbytečnější akcí letošního roku se stal půlkilometrový piknik na Karlově mostě, který měl symbolizovat rozloučení s koronavirovou krizí. Dokonce předběhl takové akce jako byla kilometrová fronta před Kauflandem v České Lípě nebo demonstraci na Staroměstském náměstí, za kterou stáli fotbaloví chuligáni.

Kobzův piknik porazil i frontu v Kauflandu

I když se toho letos v rámci venkovních akcí moc nestalo, přesto bychom neměli zapomínat na některé význačné momenty. Ty se rozhodla slavnostně zastřešit i světová asociace Happy Idiot, která se rozhodla vyhlásit neoficiální předávání cen Event roku 2020. Tomu jednoznačně podle odborné poroty vévodil půlkilometrový piknik na Karlově mostě v Praze, za kterým stojí všemi milovaný kavárník a aktivista Ondřej Kobza, který na konci letošního června veřejně prohlašoval, že tato veřejná hostina bude symbolizovat rozlučku s koronavirovou krizí. S tou jsme se sice rozloučili v červnu, ale jen na oko, protože na podzim přišla druhá, která je mnohem horší než ta současná, protože stát už nikomu nedá, teda kromě důchodců s jistým příjmem.

FOTO: 8 stupidních plakátů DSSS, které z vás vlastence rozhodně neudělají

8 stupidních plakátů DSSS, které z vás vlastence rozhodně neudělají - vandas eu8 stupidních plakátů DSSS, které z vás vlastence rozhodně neudělají - 8963ad9dd6ed0c69ac4db91406aec3cd8 stupidních plakátů DSSS, které z vás vlastence rozhodně neudělají - 7eb13b4706dfcd5e15921546b79e8b928 stupidních plakátů DSSS, které z vás vlastence rozhodně neudělají - 579090_647873058580644_1353531923_n8 stupidních plakátů DSSS, které z vás vlastence rozhodně neudělají - ciste usti
Další fotky
8 stupidních plakátů DSSS, které z vás vlastence rozhodně neudělají - vandas 28 stupidních plakátů DSSS, které z vás vlastence rozhodně neudělají - s0l8 stupidních plakátů DSSS, které z vás vlastence rozhodně neudělají - crop-1593766-dsss

Kobzovu rozlučku s koronavirovou krizí naopak neocenil Český svaz věštců, který se jednohlasně shodl na tom, že tento pražský milovník pián rozhodně nedisponuje věšteckými schopnostmi. Na druhém místě se v anketě umístila demonstrace proti vládním opatřením kvůli pandemii koronaviru, která se odehrála 18. října na Staroměstském náměstí v Praze. Za touto akcí stáli fanoušci sportovních klubů z celé republiky, kteří se rozhodli v době nouzového stavu, přetvořit demonstraci v občanské nepokoje, do kterých museli zasahovat i těžkooděnci s vodním dělem.

Na třetím místě se umístila sobotní fronta před českolipským Kauflandem, která měla přes jeden a půl kilometru. Tato fronta totiž zahrnovala stovky seniorů a můžeme ji zařadit k největším společenským událostem pro věkovou kategorii 60 + v letošním roce. Oproti koncertu Evy a Vaška na hoře Říp se samozřejmě jedná o bídu, jenže rok 2020 není dokonalý. Doufejme, že v příštím roce bude konečně líp.

Žádná taková anketa se naštěstí nekonala, takže všechno berte s rezervou, nadhledem a humorem.

Ferrari Lakatoš

Komentáře