Z kdysi veleúspěšné chlouby českého fotbalu se během velmi krátké doby stal ukázkový příklad typického neúspěchu. Fotbalová Sparta se stala jakýmsi Tomášem Řepkou 1. české fotbalové ligy a její hráči se tak zařadili mezi takové elity jako jsou neplatiči alimentů, zloději drobných z automatů na kafe nebo pojišťováci z OVB. Gratulujeme!

Železná Sparta patří do sběru

Touží se AC Sparta Praha stát součástí 2. české fotbalové ligy, aby si mohla zvednout své nízké sebevědomí proti týmům jako je FK Baník Sokolov nebo FC Slavoj Vyšehrad, a aby následně mohla vstát z popela a v dalším roce se stát mistrem první ligy? I to je možné, avšak současná situace ve Spartě naznačuje tomu, že se vedení klubu jen tak vzdát nechce. Vyhrávat bohužel taky ne. Sparta už pravděpodobně musí být zvyklá na prohry, což dokazují poslední dva zápasy. Když minulý týden doma prohrála s Libercem byl odvolán trenér Václav Jílek. Dnes prohrála opět, tentokrát s Olomoucí, pod vedením nového trenéra Václava Kotala.

FOTO: Železná Sparta koroduje

Železná Sparta koroduje - repka_2Železná Sparta koroduje - ERYN9A9WoAAkuF7Železná Sparta koroduje - EReZN7hXUAEMd9eŽelezná Sparta koroduje - EReU0W7XsAA0Zm5Železná Sparta koroduje - 1500×500
Další fotky
Železná Sparta koroduje - cdkrvmb3je5c52b8e16b2d68.04320883Železná Sparta koroduje - Flag_of_Sparta_prague

Z jednoho z nejbohatších a historicky nejúspěšnějších českých klubů se stal pevný bod středu tabulky, kde mu na paty šlapou týmy jao Slovácko nebo Mladá Boleslav. Nemůžeme však „Spartičce“ nic zazlívat, protože se stále snaží dýchat na záda Jablonci, a dokonce i klubu Dynamo České Budějovice! I přesto si myslíme, že po každém prohraném zápasu Sparty s kdejakým podprůměrným týmem, se majiteli Danielu Křetínskému mlží brýle.

V těchto chvílích očekáváme další výměnu trenéra a následný nákup předražených posil, které bohužel lepším výsledkům nepomohou. I z těchto důvodů se Svět neúspěchu rozhodl oslovit vedení klubu AC Sparta Praha, který bude nově našim partnerem. Fanoušci i hráči Sparty tak nově budou na stejné vlně jako neplatiči dluhů, pobírači dávek nebo lidé, kteří i ve třiceti bydlí u svých rodičů. Gratulujeme! Máte naši plnou podporu.

Ferrari Lakatoš

Komentáře