Dobře víme, že oblékání, styl či módu nelze redukovat na taxativní výčet rad a pravidel. Pár věcí je ale dobré mít na paměti.

 1. Krátká, nebo naopak dlouhá kravata. Nepovedlo se vám ji uvázat? Tak začněte znovu. Konec kravaty by se měl dotýkat spony pásku.
 2. Potíte se a nevoníte. Někdy je vám horko, víme. Tak investujte do deodorantu a několikrát denně se kontrolujte. Také pomůže tričko pod košili.
 3. Krátký rukáv košile. Spalte košile s krátkým rukávem. Nehodí se k ničemu a do obleku se nenosí. Tedy pokud nechcete být manažerem u McD, kde je košile s krátkým rukávem v módě. Ohrňte si rukávy – působí to hezky a účel to splní.
 4. Kombinace kravaty, krátkého rukávu košile a obleku. Smrtící. Všechno špatně.
 5. Špinavé boty. Kupte si správné přípravky a pravidelně o boty pečujte. Používejte napínáky. Ale pouze z cedrového dřeva, které vytáhnou z bot vlhkost a pot.
 6. Sandále. A ponožky v sandálech. Klasika zvláště oblíbená u IT specialistů a studentů techniky.
 7. Dlouhé rukávy u obleku. Ze saka by měla koukat manžeta košile (zhruba 1 cm). Pokud ne, máte dlouhé rukávy.
 8. Korálky a náramky. Nechte je doma. K obleku rozhodně nepatří.
 9. Zlatý nebo stříbrný řetěz. Pokud nevlastníte centrifugu, tak pamatujte, že moc zlata a stříbra škodí.
 10. Turistický batoh a oblek. Dejte ho dětem nebo ho nechte ve skříni. Investujte do kvalitní tašky, která vám vydrží několik let. Outdoorový batoh patří na hory nebo na kolo.
 11. BONUS: Naušnice. Nejlépe pořádná stříbrná pecka.

P. S. – Některá z těchto pravidel (ponožky v sandálech, oversized obleky, kyčovité prvky) lze porušit za předpokladu, že víte, co děláte. Vtip, nadsázka a (sebe)ironie fungují všude, tedy i v oblékání. Ale musíte to umět. Pokud si nejste jistí, nedělejte to.

Široké kravaty schovejte do skříně

Komentáře