Technologické novinky se množí jak houby po dešti a na tento rok je naplánovaná obrovská přehlídka frajeřinek, které vám ulehčí život. Některé už jsou v prodeji, některé se teprve chystají, ale rozhodně nezaspěte a chyťte se včas.

Huawei Mate 10 Pro

Nejlepší telefon na focení fotek, který můžete koupit. Díky umělé inteligenci pozná zda jde o jídlo, portrét, noční záběry či snímky v protisvětle, a rychle vybere vhodný režim. Pro vylepšení fotografií používá až dva objektivy současně, černobílý 20 Mpx a barevný 12 Mpx. Díky bezkonkurenční světelnosti F1,6 zachytí mnohem více světla, a zvládne i fotografování v šeru.

Dell XPS 13 – 2018 Edition

Jeden z nejlépe vypadajících počítačů Dell nabízí možnost 4 GB, 8GB nebo 16 GB RAM, až 1TB SSD  prostoru pro úžasnou rychlost a Dell zatím tvrdí, že uživatelům počítač s procesorem osmé generace Intel zjistí až 20 času na baterii za plného provozu.

Smart kufry FordwardX CX-1

Pokud hodně cestujete a nebaví vás tahat kufry, tohle je nejvtipnější novinka vůbec. Má technologii rozpoznávání obličeje, rozpoznávání prostředí a díky tomu vás bude sledovat po letišti, umí se vyhýbat okolí a nepojede za cizími lidmi. Kdyby aspoň děti byly stejně chytré jako tenhle kufr. Dostanete k němu také chytrý náramek, který vás upozorní když kufr nikam odjede.

Sluchátka Nura

Australský startup začal produkovat Nuraphones, které mají naprosto odlišný přístup k hudbě. Během prvních 60 sekund se nakalibrují podle ozvěny ve vašich uších a nastaví přísun zvuku přímo pro vás. Prý neexistuje větší požitek z hudby.

Robot Buddy

Malý robůtek od Blue Frog Robotics se sice nenáročně roluje po zemi, ale má neuvěřitelné schopnosti. Má rozpoznávání obličeje, hlasu a v podstatě funguje jako silnější Alexa. Může se starat o prarodiče, učit děti ale dokonce i rozpoznat zloděje a upozornit polici. Krom toho, že mít vlastního R2D2 je prostě styl.

Hybridní smartwatch ZeTime

Poté, co firma MyKronoz získala na Kickstarter přes 6 milionů dolarů, vytvořili prvního hybridní hodinky. Klasický strojek s ručičkami a elegantní vzhled, ocelové tělo a kožený pásek, ale na skleněný displej vám promítne zprávy, emaily, sociální sítě a umí přijmout i hovor. Pokud se necítíte jít rovnou do smartwatch…

Samsung The Wall

Samsung na sebe umí strhnout pozornost, když potřebuje. Jako třeba nyní na festival CES ve Vegas, když představili The Wall televizi. V úhlopříčce má totiž 3 metry a 70 centimetrů. Využívá technologii MicroLED, jejíž varianta se používá v kinech.

Komentáře