O letošních Vánocích si příznivci chutného piva mohou poprvé dopřát Extra chmelenou dvanáctku z pivovaru Staropramen. Zúčastněte se naší soutěže a krabice Extra chmelené dvanáctky Staropramen může být vaše!

Staropramen Extra chmelená dvanáctka je poctou českému chmelu. Sládci Smíchovského pivovaru již několikátou sezónu vaří chuťově plný středně prokvašený ležák s hustou pěnou, který je třikrát chmelený přímo na varně, a k tomu ještě dvakrát za studena.

„Výrazného chmelového aroma jsme dosáhli především díky použití odrůdy žateckého poloraného červeňáku, který je odborníky považován za jeden z nejlepších chmelů na světě. Ten náš si pečlivě vybíráme přímo v mikroregionu Údolí zlatého potoka. Aroma spolu s příjemnou hořkostí a jiskrnou barvou dokáže naladit chuťové pohárky na opravdu výjimečný zážitek,” říká vrchní sládek pivovaru Staropramen Zdeněk Lux.

Po několik let bylo možné Extra chmelenou dvanáctku ochutnat pouze ve vybraných restauracích a hospodách, vždy na přelomu září a října v době konání festivalu Dny českého piva. Speciální smíchovský ležák si však získal takovou oblibu, že jej pivovar o Vánocích v limitované edici dodá i na pulty maloobchodů, a to v balení po osmi lahvích.

A teď už soutěžní otázka: Ve kterém roce byla uvařena první várka piva Staropramen?

Správné odpovědi posílejte do soukromých zpráv Facebooku Muži v Česku, ne do komentářů.

Podmínky pro účast: 1) Sledovat na Instagramu účet Muži v Česku a na Facebooku být naším fanouškem. 2) Být starší 18. let.

Komentáře