Letní dovolená a léto celkově vyžaduje úplně jiný přístup k péči o pleť a tělo. Pokud si chcete během léta užít zábavu a nevrátit se z dovolené jako vysušená švestka, raději si do kufru zabalte tyto produkty.

Nejprve je důležité pochopit jednu věc. Slunce je nepřítel pleti. Ano, opálíte se, ale to neřeší třeba akné, zarudnutí nebo další problém. Pouze je opticky ukryje a po vyblednutí opálení se vše vrátí ještě hůře. Další věc je, že i když má vaše pleť karamelový odstín, můžete si všimnout jiné textury – pleť je na omak i na pohled hrubší a působí starším dojmem. Když se budete opékat na slunci každé léto bez pořádné ochrany, budete v padesáti vypadat na osmdesát a hlavně riskujete rakovinu kůže.

Ochranný krém na obličej s odpovídajícím SPF (Sun Protection Factor) by měl být v jiné konzistenci, než ten na tělo. Lehčí gel nebo fluid, který neucpává póry a nepůsobí mastně. Naopak na tělo můžete jet s hydratováním přes čáru.

Oční péče

Vrásky kolem očí a unavené kruhy mají se sluncem více společného, než si myslíte. Jakmile musíte mhouřit oči, protože vás slunce oslňuje, začnou se vám tvořit linky. Tudíž první věc jsou samozřejmě sluneční brýle – kdykoliv kdy jste venku. A druhá věc je správný oční krém. Sice na tom nezávisí život, ale můžete jen získat. Zaprvé můžete na dovolené chodit na party každou noc a stejně budete vypadat jak svěží broskev až se vrátíte. Zadruhé je to pojištění budoucnosti. Na očích je stáří vidět jako první.

Pánský oční krém Matis Paris se stará jak o vrásky kolem očí, tak o tmavé kruhy a váčky. Prodává FAnn Parfumerie.

Voda ven i dovnitř

Je s podivem, že se stále musí opakovat důležitost hydratace pleti. Ať už krémem, tak pitím litrů vody každý den. Na dovolené navíc musíte započítat třeba drinky, které dehydrují a podíl čisté vody tak navýšit. Dehydratace může také vizuálně zvyšovat vaše kila a bránit vám ve vyrýsování, i když posilujete.

Biotherm Homme Aquapower Absolute Gel je jeden z nejlepších pánských produktů vůbec. Obličej zmatňuje, vyhlazuje a budete vypadat čerstvě. Prodává FAnn Parfumerie.

Parfém

Dovolená znamená absenci kravaty, ne absenci způsobů. A jak pravil Tom Ford, dobře vonět a dobře se oblékat je forma dobrého vychování.

Až si na dovolené pronajmete stylové Porsche na projížďky Toskánskem nebo francouzským pobřežím, zvolte správný parfém. Porsche Palladium je jednoduše frajeřinka. Sám flakon vypadá jako že ho nosí James Bond v kapse a podobně i voní. Svěží mandarinkový olej a kardamon se nejprve postarají o lehký, přesto výrazný první dojem, levandule a pelargonie zase o nenápadnou hravost. Mužnou sofistikovanost dodá cedr, pačuli a ambra.

Muži v Česku přináší pro své čtenáři soutěž o parfém Porsche s FAnn Parfumerií.

Stačí splnit následující podmínky a zodpovědět soutěžní otázku.

Na Instagramu a Facebooku sledovat stránky FAnn Parfumerie a Muži v Česku.

Soutěžní otázka:

Jakým atomovým číslem je vůně inspirovaná?

a) 46

b) 25

c) 38

Odpověď hledejte zde.

Správné odpovědi můžete zasílat až do pátku 28.7. formou soukromé zprávy na Facebookovou stránku Muži v Česku.

Komentáře