Bývá nepříjemným faux pas, když se s dobrým úmyslem nakloníte nad ženu, jejíž břicho je značně vyboulené a zeptáte se jí, kdy má termín porodu, načež vám dotyčná oznámí, že není těhotná. Této nepříjemné společenské situace se můžete vyhnout, pokud si dobře zapamatujete, jak rozeznat těhotnou ženu od tlusté.

1. Těhotné ženy si neustále hladí břicho
Těhotné ženy, patrně instinktivně, neustále sklouzávají rukama ke svému vyboulenému břichu, aby ho mohly láskyplně pohladit či si na něj položit talíř s jídlem. Mateřský instinkt již ženu plně pohltil, takže si svého budoucího potomka hýčká. To tlusté ženy si svá velká břicha většinou nehladí a obsah svého mohutného abdomenu nikterak nehýčkají.

2. Zkouška třesem
Pokud si dotyčná žena břicho nehladí, ale vy si stále nejste jisti, proveďte zkoušku třesem. Vezměte si delší tyč (násada od koštěte) a velmi opatrně touto šťouchněte dotyčné do břicha. Pokud se bude břicho vlnit, je žena pouze tlustá. Jestliže břicho udrží svůj tvar a navíc žena začne hystericky křičet, co to děláte, že zavolá policii, vždyť je těhotná a vy jste se zbláznil, je zde velká pravděpodobnost, že žena je opravdu těhotná.

3. Změny nálad
Těhotnými ženami zmítají hormony a jsou schopny během několika minut přejít ze stavu rozkošného roztoužení přes nezměrný smutek až po stav maximálního nasrání. Velmi často brečí. Stačí tedy přijít k ženě s velkým břichem a oznámit jí, že je tlustá jako prase. Pokud žena začne brečet, zalykat se a mlátit pěstičkama do země, je pravděpodobně těhotná. Pokud vám žena dá do držky, je jenom tlustá.

4. Výraz partnera
O těhotenství se můžeme dozvědět i z výrazu partnera ženy. Tam je to trošku složitější, neboť je třeba rozlišovat věk partnera. Pokud je muž mladší zhruba 25 let a kráčí vedle partnerky zdrceně a vyděšeně, je žena těhotná. Pokud je muž starší a vykračuje sebevědomě s úsměvem, je žena těhotná. Jestliže partner dělá, jakože ženu nezná a nehlásí se k ní, je žena tlustá.

Dominik Landsman

Chystáte svatbu? Udělejte ji na ruský způsob! Inspiraci hledejte ZDE

Komentáře