Německý potápěč Rainer Shimpf má za sebou zážitek, který by nechtěl zažít nikdo z nás. Během průzkumného potápění ho spolkl plejtvák obrovský.

Vše proběhlo velmi rychle, ovšem pro Rainera se každá sekunda musela zdát jako věčnost. Jeden z jeho kolegů stihl hrůzyplnou scénerii nafotit. “Z tlamy plejtváka koukaly pouze Rainerovy nohy,” komentoval situaci.

„Stalo se to strašně rychle. Z normálního pozorovatele jsem se najednou stal kořistí a mužem uvnitř velryby,“ konstatoval pro změnu potápěč při rozhovoru pro televizi Barcroft. “Nic jsem neviděl, jediné co jsem cítil, byl tlak v bocích. Bylo mi jasné, že mě ta ryba dostala. Nasála mě i s planktonem. Ze zkušenosti ale vím, že je nemožné, aby mě spolkla celého. Naposledy jsem se nadechl a čekal, až mě ryba vyplivne. Nevěděl jsem ale kdy, a tak byl strach na místě, plejtvák se potápí až do hloubky 300m!” vypověděl Rainer.

Naštěstí k tomu nedošlo a plejtvák potápěče vyvrhnul podstatně dříve. On následně doplaval k lodi a začal se ujišťovat, že nemá zlomené kosti nebo jiná zranění. Naštěstí byl v pořádku. „Byla to pro mě zajímavá zkušenost, ale nic, co bych chtěl opakovat,“ uzavírá svůj zážitek.

FOTO: Rainer Shimpf se podruhé narodil

Rainer Shimpf se podruhé narodil - vlr1Rainer Shimpf se podruhé narodil - vlr2Rainer Shimpf se podruhé narodil - vlr3

MS

Komentáře