Lze lidské tělo vybrousit jako diamant? Premiéra IFBB Diamond Cupu nám dala jednoznačnou odpověď. Přehlídka tvrdým tréninkem vysoustruhovaných těl byla nad očekávání úspěšná. Neuvěřitelných 169 závodníků se představilo v sobotu 23.11. v kongresovém sále hotelu Hilton. Absolutním vítězem kulturistiky se stal Maciej Kieltyka, ale i čeští zástupci dokázali před domácím publikem své kvality a získali 38 medailí.

Dlouho připravovaný svátek tohoto sportu nabídl především boj o 17 elite profesionálních karet, o které se přijeli ucházet zástupci z 30 zemí. Ty si zajistili Andrea Jančíková (bodyfitness masters), Jan Koníř (physique mužů), Kristýna Seidlová (wellness fitness žen), Milena Koudelková (physique žen), Pavel Vacek (kulturistika mužů masters) a Denis Štěrba (kulturistika mužů).

Smutným hrdinou se stal muž, který se velkou měrou zasloužil o to, že IFBB Diamond Cup našel cestu do Prahy. Romanovi Hajabáčovi utekl titul v kategorii Physique mužů masters o jediný bod! On sám již minulý týden upozorňoval, že čeští zástupci jsou připraveni výrazně zasáhnout do medailových bojů a jeho predikce se naplnila. Útěchou mu byla kromě stříbra přítomnost mnoha přátel, kteří si udělali čas a přišli Romana povzbudit osobně.

Roman Hajabáč: „Z hlediska závodníka prožívám fantastické pocity. Z hlediska přípravy na MS jsme si vyzkoušeli hodně věcí, víme, co máme zlepšit, kde jsme udělali chyby. Pro ostatní závodníky byl tento víkend skvělá generálka na MS fitness v Bratislavě. Pro mladé závodníky skvělá nová platforma, na které můžeme stavět do dalších let. Když připojíme ještě kategorie juniorů a profesionálů, bude příští rok v Praze kolem 300 závodníků. Za mě osobně chci dodat, že se mi podařilo udělat další krůček k osvětě o zdravém životním stylu a dokázat všem, že v jakémkoli věku i pozici je možná změna, když se pro ni rozhodnete. Jsem vděčný Svazu kulturistiky a fitness ČR, Ludmile Čížové a Miroslavu Tichému a skládám jim poklonu za to, co jsme společnými silami dokázali.“

Organizátoři si pochvalují obrovské zlepšení image fitness a kulturistiky jako sportu v očích veřejnosti. I směrem ke sponzorům a potenciálním partnerům se show vydařila. Diamond Cup už bude známý jako event, který byl při svém nultém ročníku vyprodaný a byl oceněn mnoha přítomnými profesionály.

 

 

 

 

Komentáře