Tenisový Wimbledon se v roce 2024 nikam nestěhuje. I nadále zůstane dostupný divákům stanic Eurosportu a uživatelům streamovacích platforem mateřské společnosti Warner Bros. Discovery (WBD). Prestižní grand slam, který je pověstný tím, že se hraje na travnatém povrchu, WBD nabídne na celkem 11 evropských trzích. Vyplývá to z nové dohody o vysílacích právech uzavřené s oddílem All England Lawn Tennis Club, který Wimbledon každoročně na svých kurtech pořádá.

Uzavření dohody znamená, že Eurosport bude nadále exkluzivním lineárním vysílatelem Wimbledonu nejen v České republice, ale také v Belgii, Bulharsku, Finsku, Maďarsku, Nizozemsku, Norsku, Rumunsku, Švédsku, na Slovensku a na Islandu. Všechny zápasy turnaje budou na vybraných trzích dostupné i na streamovací platformě Max, což je součástí širší strategie WBD s cílem posílit její sportovní obsahovou nabídku. V souhrnu jde o výraznou extenzi rozsahu vysílacích práv k Wimbledonu oproti roku 2016, kdy Eurosport poprvé zajišťoval pokrytí travnatého grand slamu simultánně na mnoha národních trzích.

Eurosport se tak od letošního roku stává ve výše vyjmenovaných zemích exkluzivním držitelem vysílacích práv ke všem tenisovým grand slamům a společně s platformou Max bude jediným místem, kde bude možné sledovat všechny zápasy ze všech kurtů Australian Open, Roland-Garros, Wimbledonu, US Open i letošních Letních olympijských her v Paříži 2024.

Nadto, WBD letos nově nabídne obsah z Wimbledonu přímo i ve Spojeném království. Tamní fanoušci se můžou těšit na živé televizní pokrytí finále mužských i ženských singlů letošního Wimbledonu a také na pravidelnou devadesátiminutovou dávku těch nejlepších okamžiků z každého hracího dne.

„V tenisovém portfoliu momentálně máme všechny významné světové turnaje. Podařilo se nám vybudovat reputaci, že s každým dalším grand slamem vylepšujeme naše programové schéma, a daří se nám navyšovat počty diváků po celé Evropě. Z prodloužení partnerství s All England Club mám radost a věřím, že uplynulých deset let dokázalo, že stále inovujeme a nacházíme nové způsoby, jak fanouškům přinést bezkonkurenční sportovní zážitky,“ říká Trojan Paillot, seniorní viceprezident pro akvizici sportovních práv a syndikaci ve Warner Bros. Discovery Sports Europe.

„Letos se nám podařilo pokořit rekord sledovanosti už s Australian Open. Navíc nás z hlediska tenisu čeká opravdu nabité léto – už teď diváky zásobujeme komplexním obsahem z Roland-Garros, vzápětí navážeme s Wimbledonem a hned po něm plynule přejdeme do olympijského režimu. Sezónu symbolicky zakončíme na newyorských kurtech US Open. Rok 2024 je z hlediska obsahové sportovní nabídky opravdu výjimečný,“ dodává.

Wimbledon na stanicích a platformách WBD odstartuje v pondělí 24. června kvalifikačními zápasy. Na Eurosportu jej budou moci sledovat diváci z Belgie, Bulharska, České republiky, Finska, Maďarska, Islandu, Nizozemska, Norska, Rumunska, Slovenska a Švédska. Na vybraných trzích bude grand slam dostupný i skrze streamovací platformu Max. Jediný travnatý grand slam je součástí letní sezóny na WBD, která čítá přes pět tisíc hodin různorodého sportovního obsahu, včetně všech soutěží na Letních olympijských hrách v Paříži 2024.

Foto: WBD

Komentáře