Neuvěřitelných 95 bodů ze 100 možných má tento dokument-seriál na serveru metacritic.com, který sleduje a vyhodnocuje všechny významné anglicky psané recenze. Všichni na něj pějí až neskutečnou chválu, získává řadu cen a je zajímavý i tím, jak se vysílá. Všichni fanoušci dobrých kriminálek by teď určitě měli číst dál!

Stačí znát dvě slova. Netflix a Staircase. Ten první jej zrealizoval a vysílá, to druhé je jméno show, o níž je tu řeč. O čem je a čím je tak výjimečná? Michael Peterson, známý spisovatel a bývalý novinář, zavolal v Severní Karolíně 9. prosince 2001 na tísňovou linku policie, že nalezl svou manželku Kathleen ležet v krvi na schodech uvnitř jejich domu. Předtím spolu byli v baru, žena se údajně zpátky domů vrátila o něco dřív. Jenže co ta masivní zranění na hlavě, které si pádem ze schodů člověk nemůže přivodit? Zcela přirozeně podezření padlo na Petersona.

FOTO: Jak vypadá jeden z největších amerických soudních procesů?

Jak vypadá jeden z největších amerických soudních procesů? - To ještě byli manželé šťastní. A oba naživuJak vypadá jeden z největších amerických soudních procesů? - Obviněný z vraždyJak vypadá jeden z největších amerických soudních procesů? - Takto hrůzně to vypadalo ten večerJak vypadá jeden z největších amerických soudních procesů? - Peterson se svým hlavním obhájcem Davidem RudolfemJak vypadá jeden z největších amerických soudních procesů? - Soudní proces netrvá měsíce, ale roky
Další fotky
Jak vypadá jeden z největších amerických soudních procesů? - Peterson ve vězeníJak vypadá jeden z největších amerických soudních procesů? - Během dokazování a obhajoby byly použity nejrůznější  předmětyJak vypadá jeden z největších amerických soudních procesů? - Rudolf se svým klientem předem podrobně probírá každou výpověďJak vypadá jeden z největších amerických soudních procesů? - Jak to vlastně bylo, ví jen sám PetersonJak vypadá jeden z největších amerických soudních procesů? - Délka a náročnost procesu se na Petersonovi podepsaly víc než výrazněJak vypadá jeden z největších amerických soudních procesů? - Rodinné foto, které už dávno není pravdouJak vypadá jeden z největších amerických soudních procesů? - Vizuál seriálu Staircase

A v rámci vyšetřování vyplývaly na povrch další a další skutečnosti v neprospěch obviněného. Například že již jedna žena v Petersonově životě spadla velmi podobným způsobem ze schodů. Navíc Peterson vyhledával na internetu homosexuální sex, takže by bylo klidně možné, že Kathleen na to přišla, a on se proto rozhodl ji zabít.

Vy nyní můžete celý případ, který nebyl ani po víc než 15 letech vyřešen a uzavřen, díky dokumentární sérii Staircase, do níž právě přibyly 3 nové epizody, sledovat do všech jeho detailů. Není to žádný laciný bulvár, je to excelentní drama jedné lidské tragédie a atraktivní pohled na americký způsob vyšetřování i celý justiční systém. Jak říká známé klišé, největší příběhy píše život sám.

Na trailer ke Staircase se podívejte zde.

Martin Hradecký

A o další velké americké kauze, tentokrát v hlavní roli s Pablem Escobarem, si můžete přečíst zde.

Komentáře