Druhá městská část v rámci 11. ročníku Národní ceny sociálních služeb PEČOVATEL/KA ROKU získala hned několik ocenění. V kategorii Terénní služby a Pobytové služby si je odnesly pracovnice Centra sociálních služeb Prahy 2 Marie Běhounková a Halyna Lalak, a v kategorii Manažerka sociálních služeb pak ředitelka centra Martina Polanská.

Výsledky 11. ročníku celostátní soutěže Národní cena sociálních služeb PEČOVATEL/KA ROKU, která se konala pod záštitou Evy Pavlové, manželky prezidenta ČR, a Markéty Pekarové Adamové, předsedkyně PS PČR, byly slavnostně vyhlášeny v úterý odpoledne v historických prostorách Novoměstské radnice.

Ředitelce Centra sociálních služeb Prahy 2 Martině Polanské k ocenění v kategorii Manažerka sociálních služeb pogratulovala také místostarostka Prahy 2 Lucie Pechová, která má sociální oblast ve své gesci. „Úspěch Martiny Polanské mě moc potěšil. Z mého pohledu si to ocenění opravdu zaslouží. Centrum sociálních služeb Prahy 2 vede již patnáctým rokem a do své práce vkládá celé své srdce. Spolu se svým týmem neustále zdokonaluje poskytované služby, a i díky tomu naše domovy pro seniory a pečovatelská služba získávají opakovaně nejvyšší hodnocení značky kvality,“ dodává místostarostka Lucie Pechová.

„Naše kolegyně jsme nominovali pro jejich odborné, a především lidské kvality. Jsou cennou součástí a oporou našeho týmu. Děkuji Marii, Halyně, i všem ostatním kolegům za to, že spoluvytvářejí prostředí, ve kterém můžeme poskytovat služby na vysoké úrovni a tvořit domov těm, kteří nás potřebují,“ říká Martina Polanská, ředitelka Centra sociálních služeb Praha 2, která byla sama oceněna v rámci kategorie Manažerka sociálních služeb.

Ocenění nemíří do Centra sociálních služeb Praha 2 poprvé. Centrum sociálních služeb Praha 2 je držitelem nejen individuálních ocenění, ale i ocenění kvality poskytovaných služeb. Pět hvězdiček v rámci ocenění Značka kvality v minulých letech získaly oba domovy seniorů i pečovatelská služba, která tohoto úspěchu dosáhla vůbec jako první v Praze. Sociální zařízení druhé městské části tak znovu potvrdila svoji špičkovou úroveň, kde se klientům dostává kvalitních odborných služeb i individuálního přístupu ze strany pečujícího týmu. Právě v komplexnosti širokého spektra poskytovaných sociálních služeb je Praha 2 výjimečná.

Foto: MČP2

Komentáře