Den svatého Valentýna u nás hluboko zakořenil a polovina února se každým rokem nese v duchu oslav lásky. Přestože mnohým nesedí nastavené aranžmá tohoto svátku, myšlenka jako taková, tedy připomenout si, co pro nás naši partneři znamenají, je zcela na místě. Nic nebrání tomu, abyste své lásce vyjádřili city po svém nebo abyste zvolili vám příjemnou podobu romantického večera. Máme pro vás několik tipů, co svým drahým polovičkám darovat nebo čím si v onen večer stylově připít. Že na lásku v současné chvíli nemáte ani pomyšlení? I pro vás máme tip!

Žít a milovat jako Italové

Začněme klasicky, tradičním pojetím přípitku, tedy šumivým vínem. Vytaste se letos italským originálem, zaručenou kvalitou s půvabným příběhem. To vše je vlastní Proseccu Gancia. Gancia Prosecco D.O.C. Brut je svěží, příjemně sladké, mimořádně jemné a chuťově vyvážené. Skvěle se hodí k lehkým pokrmům nebo čerstvému sýru a mořským plodům. Identita, řemeslná dovednost a místo původu jsou garancí kvality vín Gancia už více než 150 let. Pod taktovkou vinařů Fratelli Gancia totiž v roce 1864 vzniklo vůbec první italské šumivé víno! Dejte ho náležitě vychladit, pusťte si skladby Nina Roty, nebo cokoli, co je vašemu srdci blízké, a odstartujte výjimečný večer. 

Ve slunné Itálii ještě chvíli zůstaňte a nechte se vtáhnout do víru vášně s unikátním hořkosladkým drinkem s chutí pomerančů, bylin a koření. Řeč není o ničem jiném než ikoně Campari, které báječně doplní pravý aperitivo moment. Ten se stává oblíbeným rituálem po celé Evropě a rozhodně stojí za to jej vyzkoušet klidně i doma ve vlastním obýváku. Bez Campari by navíc nemohla existovat celá řada dokonalých míchaných drinků. 

Tip: Pro valentýnskou noc vyzkoušejte žhavou klasiku Campari s tonikem, které si vás okamžitě získá. Výběr toniku však nenechte náhodě! Vsaďte kartu na prémiový Fever-Tree. Tato značka si totiž zakládá na mimořádné kvalitě svých produktů. Ty jsou 100% přírodní a neobsahují žádná přidaná umělá sladidla, barviva či konzervanty. Ingredience se vybírají s maximální pečlivostí a získávají se z celého světa. 

CAMPARI TONIC

4 cl Campari

10 cl tonik

limetka

Do vinné sklenice na kostky ledu dávkujeme v pořadí tonik, šťáva z osminky limetky a Campari. Promícháme a ozdobíme limetkou.

Ke květinám

Květinou potěšíte snad každou ženu. Pro dámu s vytříbeným vkusem ale kromě nich vyberte i další exkluzivní dárek…

Zacapa – dar přímo z nebes

Je-li někdo zamilovaný až po uši, mívá často hlavu v oblacích. Tedy přesně tak vysoko, kde zraje i exkluzivní, ultraprémiový rum Zacapa, nad mraky, ve výšce 2 300 m. Mimořádně populární rum z panenského medu cukrové třtiny si díky své nesmírné kvalitě vybudoval místo v srdcích celého světa. Je proto perfektním dárkem pro ty, kteří zaplnili to vaše. Chcete-li dotáhnout dárek do dokonalosti, darujte své milé orchidej, ta je totiž národní květinou Guatemaly, odkud tento luxusní rum pochází.

Broker’s Pink – dárek, před kterým smeknete

Může se k Valentýnu hodit něco víc než perfektní chuť jahod? A co teprve v kombinaci s prémiovým ginem! Dopřejte letos jako dárek originální láhev s kloboučkem přímo ze srdce Anglie. Okamžitě si vás získá pro svou nezaměnitelnou chuť ginu, který je přírodní esencí obohacen o delikátní tóny čerstvých jahod. Broker’s Pink je jemný, komplexní a osvěžující gin, jehož základ vychází z 200 let starého receptu.

Stylově a v souladu se suchým únorem

Pokud jste se rozhodli svézt se na vlně suchého února, vězte, že nemusíte zůstat jen o vodě nebo přeslazených limonádách. Chcete-li si dopřát výjimečný drink, vsaďte na nealkoholický aperitiv Crodino. Dominuje mu hořkosladká chuť, která se hodí ke všem příležitostem a je ideálním společníkem při aperitivo momentu, ale i perfektní alternativou k letním i horským drinkům. Díky nulovému obsahu alkoholu si můžete tento skvostný italský nápoj vychutnat i samotný, nejlépe chutná pořádně vychlazený. První možností je nalít obsah lahvičky do sklenice naplněné ledem a plátkem pomeranče. Můžete ale také Crodino jednoduše smíchat se sodou a připravit si Crodino Spritz. Podává se ve vinné sklenici opět s ledem a plátkem pomeranče. 

 

Pokud patříte mezi milovníky míchaných drinků a ani během suchého února o ně nechcete být ochuzeni, máme jasné řešení. Popusťte uzdu své fantazii a kouzlete s lahvičkami bitters! Bitters Angostura jsou nejstarší a nejslavnější bitters vůbec. Jedná se o koncentrované aromatické kapky založené na maceraci nejrůznějších bylin, kůr a koření. Jsou neodmyslitelnou složkou mnoha proslulých koktejlů, skvěle se ale hodí i do nealko drinků. Koktejl s pár střiky bitters obsahuje méně alkoholu než například běžné nealkoholické pivo.

 

Love hurts! Vypusťte Krakena!

Kdo nepláče po Amorově šípu a Valentýna pojme jako oslavu spokojeného single života, ví, že nejlepším způsobem, jak si okořenit život, je dát si sklenku proslulého Black Spiced Rumu Kraken. Tajná směs koření mu dodává jeho typickou vůni a chuť. Kraken Black Spiced Rum je temný jako hlubiny, ve kterých přebývá bájná mořská příšera Kraken, po kterém je pojmenován. Traduje se, že Kraken poslal ke dnu loď s největší zásilkou karibského rumu. Nechat se uchvátit mocnými chapadly Krakena v podobě doušků tohoto jedinečného rumu ale není žádnou pohromou, naopak. Kraken Black Spiced Rum chutná nejlépe samotný, na ledu, ale i jako základ míchaných drinků. 

KRAKEN STORM

1 díl Kraken Black Spiced Rumu

3 díly Fever-Tree Ginger Beer

Led, limetka

Do sklenice naplněné ledem nalijte Kraken Black Spiced Rum, ginger beer a vhoďte díl limetky a zamíchejte.

 

Zavítejte na e-shop www.warehouse1.cz a vyberte si, co zasáhne střed vašich srdcí.

 

Komentáře