Stereotypně drsné kanadské prostředí na hranici s Aljaškou, kdysi dobývané mnoha zlatochtivými muži, je asi skutečně tak drsně stereotypní. V jednom z barů kdysi slavného města Dawson City se totiž servíruje ostrá whisky pro ještě ostřejší labužníky – plave v ní mumifikovaný lidský prst.

Jistě neodolatelný nápoj si můžete objednat v hotelu Downtown. Poptejte se po koktejlu Kyselýpalec – v angličtině Sourtoe Cocktail a dostanete whisky se skutečným mumifikovaným lidským palcem.

FOTO: The Sourtoe Cocktail – nápoj, který rozhodně není pro vybíravé

The Sourtoe Cocktail – nápoj, který rozhodně není pro vybíravé - captian-dick-stevenson-sour-toe-cocktail-founderThe Sourtoe Cocktail – nápoj, který rozhodně není pro vybíravé - toe-4The Sourtoe Cocktail – nápoj, který rozhodně není pro vybíravé - http___cdn.cnn.com_cnnnext_dam_assets_190821000223-12-unusual-drinksThe Sourtoe Cocktail – nápoj, který rozhodně není pro vybíravé - Sourtoe-Cocktail_Independent-News-TodayThe Sourtoe Cocktail – nápoj, který rozhodně není pro vybíravé - G7RSGMENZFCI5O2UHD7DMOL7CY
Další fotky
The Sourtoe Cocktail – nápoj, který rozhodně není pro vybíravé - GL35-CANADA-SS-SOUR_TOE_COCKTAIL-1-1500×900The Sourtoe Cocktail – nápoj, který rozhodně není pro vybíravé - sourtoe-cocktail-club-8-683×1024The Sourtoe Cocktail – nápoj, který rozhodně není pro vybíravé - sourtoe-cocktail-club-10-696×464

Ten první z palců (ano, na scéně se jich objevilo víc) patřil prý místnímu horníkovi a obchodníkovi s alkoholem Louiemu Likenu, jehož nešťastný palec omrzl někdy ve 20. letech minulého století. Palec si nechal svým bratrem useknout a uchovat na památku ve sklenici s alkoholem.

Až v 70. letech byl plovoucí palec objeven Dickem Stevensonem v Likenově srubu a využit pro nový lahodný účel. Vyzýval místní odvážlivce k přípitku s palcem vně sklenice. Tak se zrodil The Sourtoe Cocktail Club (po vypití koktejlu do něj budete přijati, ale vaše rty se MUSÍ dotknout palce) – a s ním se spustila lavina nečekaných událostí zmizení a následných donací amputovaných palců.

Originální palec vydržel v klubu osm let – byl omylem spolknut po třináctém panáku Kyseléhopalce. V Kanadě zřejmě není o uříznuté palce nouze a tak se zanedlouho objevila první donace. Celkem jich do dnešních dnů bylo osm.

Víte, jak se obléct, když se po vás žádá cocktail attire?

První palec nebyl jediný neobvyklým koncem. Palec č. 3 byl také spolknut, č. 4. odcizen a pak přišel 24. srpen roku 2013. Do baru vstoupil muž, objednal si oblíbený koktejl, palec ÚMYSLNĚ pozřel, zaplatil 500 dolarů pokutu a odešel. Od té doby byla pokuta zvýšena na 2,5 tisíce dolarů. V červnu roku 2017 byl zas jeden z palců ukradnut a o pár týdnů hotelu navrácen prostřednictvím dopisu s upřímnou omluvou.

Majitel hotelu Downtown plánuje do menu zařadit i „chodidlový“ koktejl s pěti palci, až skončí proces mumifikace nedávno darovaných palců. „Palčáka“ si můžete dát každý večer od devíti do jedenácti. Takže, na zdraví!

Jan Králík

Komentáře