Magazín National Geographic zná většina z nás především pro unikátní a často dechberoucí fotografie naší planety Země a všemožných živočichů, kteří ji obývají. Není proto velkým překvapením, že instagramový profil tohoto populárně-naučného měsíčníku nedávno dosáhl 100 milionů fanoušků. Tím se stal první značkou, která tuto hranici na populární sociální síti pokořila.

V rámci oslav této události byla na oficiálním profilu National Geographic vyhlášená fotografická soutěž. Té se mohl zúčastnit každý, kdo do popisu svého příspěvku zahrnul hashtag #natgeo100contest. Za 24 hodin, během kterých měli všichni fanoušci možnost se do soutěže přihlásit, obdržela americká společnost více než 94 tisíc soutěžních snímků. Na všechny fotografiie, které se dostaly do finální desítky soutěže The National Geographic Instagram Photography Contest, se můžete podívat v naší galerii.

FOTO: 10 nejlepších snímků velké instagramové soutěže pořádané National Geographic

10 nejlepších snímků velké instagramové soutěže pořádané National Geographic - BuG3FWwgV59-png__70010 nejlepších snímků velké instagramové soutěže pořádané National Geographic - BuGSQ27nLG6-png__70010 nejlepších snímků velké instagramové soutěže pořádané National Geographic - BuE4_lhgQe_-png__70010 nejlepších snímků velké instagramové soutěže pořádané National Geographic - BuGp0qvHExB-png__70010 nejlepších snímků velké instagramové soutěže pořádané National Geographic - BuF_nkqFk8M-png__700
Další fotky
10 nejlepších snímků velké instagramové soutěže pořádané National Geographic - BuGySCcAW7l-png__70010 nejlepších snímků velké instagramové soutěže pořádané National Geographic - BuGTKKlAHjL-png__70010 nejlepších snímků velké instagramové soutěže pořádané National Geographic - BuFBEnZgRQf-png__70010 nejlepších snímků velké instagramové soutěže pořádané National Geographic - Bst9R4VnYrP-png__70010 nejlepších snímků velké instagramové soutěže pořádané National Geographic - BuF0AH_A7O1-png__700

Z těchto deseti finálových snímků pak vybírali hlavního vítěze právě samotní instagramoví fanoušci. Prvenství si odnesl Ind Ketan Khambhatta za snímek, na kterém se mu povedlo zachytil nádherný moment v Národní rezervaci Maasai Mara v Keni. Zatímco pakoně slepě následují svého vůdce a skáčou za ním do řeky, zebry pomalu, ale jistě prozkoumávají okolí. Snaží se tak vyhnout smrtelné hrozbě v podobě hladových krokodýlů, kteří v divoké řece číhají na neopatrnou kořist.

Michal Švehla

Na pokraji vyhlazení. 20 dechberoucích fotografií vymírajících domorodých kmenů z celého světa

Komentáře