Po oznámení projektu takzvaného sebetrasování by se v Česku mohl ujmout i projekt sebeoperování v případě jednoduchých zákroků. Vláda totiž počítá s tím, že v případě přeplněných nemocnic lidmi postižených koronavirem Covid-19, by naše občany neměl, kdo operovat. Proto se Češi můžou těšit na sebeoperace, a to v případě například operace kýly nebo slepého střeva.

Češi se budou operovat sami

„Ministerstvo zdravotnictví se na základě skvělého nápadu sebetrasování premiéra Andreje Babiše rozhodlo, že umožní našim občanům zajít ještě dál. Sebetrasování nakažených koronavirem je rozhodně dobrý nápad, který by usnadnil identifikaci nakažených, ale zvyšujícímu nárůstu nemocných se v každém případě nevyhneme. Proto jsme přišli s návrhem neodkládat jednoduché operační zákroky v nemocnicích. Lidé by se v některých případech mohli operovat sami. Je to rozhodně výhodné pro všechny,“ sdělil na tiskové konferenci ministr zdravotnictví Adam Vojtěch z hnutí ANO.

Vše by probíhalo jednoduše. Na základě sebevyšetření podle instruktážních videí vyplníte online dotazník, který vám stanoví diagnózu. Následně vám na e-mail přijde video s podrobným návodem, ve kterém se dozvíte, jak si například vyoperovat slepé střevo nebo si udělat plastiku kolenních vazů. Návod prý bude velmi podrobný a zároveň jednoduchý, takže to zvládne maminka na mateřské i senior s parkinsonovou chorobou.

FOTO: 7 tipů, jak ušetřit na dětech

7 tipů, jak ušetřit na dětech - 1*O_40b5qCX9Bl9D_rHWzF2A7 tipů, jak ušetřit na dětech - vánoce7 tipů, jak ušetřit na dětech - bart driver7 tipů, jak ušetřit na dětech - simpsons-opening-scene-recreation-lenivko-kvadratjic-lazy-square-5d25b49a7a67c__7007 tipů, jak ušetřit na dětech - old man
Další fotky
7 tipů, jak ušetřit na dětech - The_Burns_Cage_Couch_Gag7 tipů, jak ušetřit na dětech - selman_2-759×500

Ministerstvo zdravotnictví tím pádem ušetří miliardy korun, které pak bude moct poslat důchodcům jako další předvolební dáreček. „V případě náročnějších zákroků jako je například výměna srdce nebo národ na mozku, budou lidé potřebovat menší asistenci. Pomoct může ochotná sousedka nebo například hodinový manžel z inzerátu v Kauflandu,“ řekl s nadšením Vojtěch.

Česká metoda sebeoperování je světovým unikátem, který se prý brzy rozšíří po celém světě. „Dávám tomu pár měsíců a celý svět se po nás bude opičit,“ prohlásil Babiš.

Celý nápad rozhodně dává smysl. Češi konečně zúrokují hodiny pracovních činností, které měli na základní škole v rámci povinných osnov. (Ano, je to celé blbý vtip, který paroduje současnou situaci.)

Ferrari Lakatoš

Komentáře