Japonská umělkyně Megumi Igaraši, zvaná též Rokudensaši-ko, „Holka k ničemu“, si naskenovala své vnější pohlavní orgány a podle získaných dat si vytiskla zcela funkční kajak s dobrými hydrodynamickými vlastnostmi. Nyní ovšem autorce hrozí trestní stíhání.

Podle obžaloby Megumi svým činem porušila platný zákon proti šíření obscénních předmětů a v případě odsouzení jí hrozí trest odnětí svobody nebo peněžitá pokuta. Ona se naprosto správně brání tím, že na ženských genitáliích, ani na jejich zobrazení není nic obscénního. Je to přece něco, co mají (téměř) všechny ženy, a co je zcela přirozené, tak jakápak obscénnost. A přirozenost z definice nemůže být obscénní. Navíc tvar dámských genitálií vlastně nemusí být ani tvar dámských genitálií, protože přirozené formy se ve světě ve hře vzniku, zániku a bujení různě zrcadlí, kopírují, opakují a obměňuje. Tvar ženských genitálií najdete třeba u květů některých rostlin z čeledi bobovitých či ve tvarech měkkýšů. Nebo je to třeba obráceně?

FOTO: ŽENA OSKENOVALA SVOU VAGÍNU A UDĚLALA SI Z NÍ KAJAK

ŽENA OSKENOVALA SVOU VAGÍNU A UDĚLALA SI Z NÍ KAJAK - vulva1ŽENA OSKENOVALA SVOU VAGÍNU A UDĚLALA SI Z NÍ KAJAK - vulva2ŽENA OSKENOVALA SVOU VAGÍNU A UDĚLALA SI Z NÍ KAJAK - vulva3ŽENA OSKENOVALA SVOU VAGÍNU A UDĚLALA SI Z NÍ KAJAK - vulva4ŽENA OSKENOVALA SVOU VAGÍNU A UDĚLALA SI Z NÍ KAJAK - vulva5
Další fotky
ŽENA OSKENOVALA SVOU VAGÍNU A UDĚLALA SI Z NÍ KAJAK - vulva6ŽENA OSKENOVALA SVOU VAGÍNU A UDĚLALA SI Z NÍ KAJAK - vulva7ŽENA OSKENOVALA SVOU VAGÍNU A UDĚLALA SI Z NÍ KAJAK - vulva8ŽENA OSKENOVALA SVOU VAGÍNU A UDĚLALA SI Z NÍ KAJAK - vulva9ŽENA OSKENOVALA SVOU VAGÍNU A UDĚLALA SI Z NÍ KAJAK - vulva10

Umělkyně poskytla naskenovaná data své vulvy k veřejnému použití, takže si je kdokoli může tisknout a vyrobit si z nich třeba zahradní jezírko, brož nebo propisku. Protože s naskenovanou vulvou či penisem by mohl jinak nastat jiný právní problém: s osobními údaji. Tvar vnějších pohlavních orgánů je totiž zcela jedinečný, stejně jako otisky prstů. A tedy to je osobní údaj. Možná i proto se většinou na veřejnosti nosí schovaný.

Petr Bílek

Komentáře