Asahi Rjokan poskytuje jeden ze svých pokojů návštěvníkům Japonska, kteří mají hluboko do kapsy. V zemi, která rozhodně nepatří mezi nejlevnější destinace, je taková nabídka balzámem pro vaši peněženku. Má to ale háček…

V Zemi vycházejícího slunce, kde se ceny hotelů pohybují minimálně okolo 60-80 dolarů za osobu na noc, existuje svatý grál pro chudé cestovatele. Nebo exhibicionisty.

Ubytování Asahi Rjokan v japonském městě Fukuoka nabízí jeden ze svých pokojů za pouhých 100 jenů (tedy za 1 americký dolar). Host ale musí souhlasit s nepřetržitým kamerovým sledováním, které je živě vysíláno na youtubovém kanálu hotelu „One Dollar Hotel“.

FOTO: Asahi Rjokan – ubytování za 1 dolar na noc. Tedy pokud souhlasíte se šmírováním…

Asahi Rjokan – ubytování za 1 dolar na noc. Tedy pokud souhlasíte se šmírováním… - http___cdn.cnn.com_cnnnext_dam_assets_191120150854-asahi-ryokan-exteriorAsahi Rjokan – ubytování za 1 dolar na noc. Tedy pokud souhlasíte se šmírováním… - http___cdn.cnn.com_cnnnext_dam_assets_191120162643-asahi-ryokan-roomAsahi Rjokan – ubytování za 1 dolar na noc. Tedy pokud souhlasíte se šmírováním… - maxresdefault-5Asahi Rjokan – ubytování za 1 dolar na noc. Tedy pokud souhlasíte se šmírováním… - one-dollar-hotel_0Asahi Rjokan – ubytování za 1 dolar na noc. Tedy pokud souhlasíte se šmírováním… - http___cdn.cnn.com_cnnnext_dam_assets_191120150945-asahi-ryokan
Další fotky
Asahi Rjokan – ubytování za 1 dolar na noc. Tedy pokud souhlasíte se šmírováním… - imageAsahi Rjokan – ubytování za 1 dolar na noc. Tedy pokud souhlasíte se šmírováním… - hospedes-em-uma-das-lives-no-youtube-do-quarto-n-8-do-hotel-asahi-ryokan-1574338328064_v2_600x337Asahi Rjokan – ubytování za 1 dolar na noc. Tedy pokud souhlasíte se šmírováním… - japon-kxDE-U90743827563t0C-624×385@RCAsahi Rjokan – ubytování za 1 dolar na noc. Tedy pokud souhlasíte se šmírováním… - Asahi-Business-Ryokan-livestream-One-Dollar-Hotel

Kamera zabírá celý malý pokoj číslo 8, koupelna a toaleta je naštěstí pro všechny mimo její dosah. Video snímá pouze obraz, ne zvuk, hostovy konverzace tak zůstávají soukromé a na spaní si pak dokonce (!) může zhasnout světla.

K neobvyklému kroku, který se zatím zdá být úspěšný, neboť pokoj č. 8 je od té doby poměrně vyhledávaný, se rozhodl mladý provozní hotelu, sedmadvacetiletý Tetsuja Inoue. Starý rjokan – tradiční japonský ubytovací hostinec – převzal po své babičce. Pokoj č. 8 nepatřil k oblíbeným a tak se rozhodl pro toto radikální řešení.

Z luxusního hotelu obklopeného vodopády se stal ráj sebevrahů. Láká je sem romantická smrt

Jeho youtubový kanál za pár měsíců nasbíral téměř 12 tisíc sledujících a Tetsuja ho neustále udržuje v akci. Jakmile je pokoj prázdný nebo nezabookovaný, namíří provozní kameru na sebe samého a živě streamuje svojí práci v kanceláři.

Jan Králík

Komentáře